PILNE: 16 kwietnia, czyli diesel, benzyna i LPG na Wielkanoc. Ile zapłacimy na stacjach paliw?

PILNE: 16 kwietnia, czyli diesel, benzyna i LPG na Wielkanoc. Ile zapłacimy na stacjach paliw?

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Czas świąt Wielkanocnych, to czas wyjazdów, a więc potrzeby zatankowania diesel, benzynę lub LPG. Z racji obowiązków zawodowych nie wszyscy kierowcy zdążyli załapać się na niższe ceny paliw. A te były do wtorku, środy, a później na stacjach paliw było już tylko znacznie drożej. Kto przegapił moment, musi szykować się na znacznie większy wydatek w weekend.

Diesel, benzyna i LPG – ceny na Wielkanoc

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

To nie był najlepszy tydzień dla kierowców, jeżeli chodzi o ceny paliw. Choć mowa tutaj bardziej o drugiej połowie tygodnia, która zaskoczyła i rozgoryczyła. I weekend będzie właśnie konsekwencją zmian, jakie zachodzą na rynku. A jest po prostu coraz drożej, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. LPG choć w rzeczywistości tanieje, to jednak nie wszędzie.

Po tym jak diesel zszedł poniżej 7 złotych, praktycznie od razu niczym kauczuk odbił się od dna i zaczął ponowną wędrówkę w górę. Efekt? Ciężko zatankować już poniżej 7,20 zł/l, a z dnia na dzień wartość ta będzie wzrastała. W efekcie szybko dojdziemy do ceny 7,50 zł/l, a później pozostanie czekać co dalej. Zwłaszcza, że ropa Brent przekracza już 111 dolarów za baryłkę.

Benzyna odczuwa także to, co się dzieje i drożeje, krocząc do kwoty 6,50 zł/l. Najbardziej zachwiane jest niewątpliwie LPG. Choć w hurcie kosztuje już około 2,70 zł/l, to jednak na stacjach paliw daleko od niższych cenach. Choć na szczęście są stacje, które nie nakładają dużych marż i tankować można za nieco ponad 3 złote. Autogaz stał sie niejako ofiarą wysokich cen pochodzących bezpośrednio z ropy.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Optymizm trzeba dzielić na dwa

Kolejne dni i kolejny tydzień będzie upływał pod dyktandem mniejszych i większych wzrostów cen. Po raz kolejny zmiany na rynku najbardziej odczuwa diesel, który drożeje najszybciej. Benzyna ku zaskoczeniu wielu kierowców broni się doskonale, choć oczywiście też jej cena wzrasta. Bo mówimy o poziomie 42 groszy dla oleju napędowego, a także 17 groszy dla 95-tki.

Tankowanie znów staje się mniej przyjemne niż było od początku kwietnia. Trzeba się jednak przyzwyczaić do takich huśtawek cen, bo te będą nam towarzyszyć długo. Tak samo jak długo będzie towarzyszł nam aktualny poziom cen, bowiem do większych obniżek jak na razie bardzo daleka droga.

diesel paliwo cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News