PILNE: 15 sierpnia święto i zmiana cen paliw. Diesel, benzyna i LPG w innych cenach

PILNE: 15 sierpnia święto i zmiana cen paliw. Diesel, benzyna i LPG w innych cenach

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Poniedziałek to nie tylko święto kościelne, ale i na stacjach paliw. Diesel, benzyna i LPG w drugiej połowie miesiąca statystycznie mają być tańsze, niż w pierwszej połowie. To dobra okazja dla kierowców do tego, aby zatankować więcej paliwa i czekać dalej na to, co będzie działo się z cenami paliw. A te niekoniecznie mogą już tak szybko tanieć – o ile w ogóle będą.

Co dalej z ceną za diesel, benzynę i LPG

diesel palwio benzyna
fot. freepik

W miniony weekend doszło już do pierwszych wzrostów cen paliw, po ostatnich spadkach. Najbardziej w oczy rzuca się niewątpliwie diesel, który po serii niewielkich podwyżek, jest już osiem groszy droższy, niż w najniższym momencie w ostatnim czasie. Nie jest to kwota powalająca, ale na pewno pokazuje, że na kolejne obniżki trzeba będzie poczekać.

Benzyna także się podnosi, ale znacznie wolniej, bowiem na razie o dwa grosze względem najlepszego dnia. Kierowcy muszą być przygotowani na to, że w najbliższych dniach, ceny mogą lekko pójść w górę. Dużo na pewno powie poniedziałkowa giełda, jak i kolejne dni. Druga połowa to sierpnia to będzie niewątpliwie stabilizacja cen na już niższych cenach, ale na pewno z lekkimi podwyżkami.

W tym wszystkim wciąż najlepiej odnajduje się LPG, któremu rynki, polityka i giełda nie straszna. Przynajmniej na razie! Ale wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja nie ulegnie zmianie i w najbliższym czasie będzie można liczyć na to, że autogaz także potanieje. Choć cena około 2,90 zł/l już jest tą, która może satysfakcjonować już wiele osób.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Stacje paliw wciąż oferują promocje

Warto pamiętać, że stacje paliw wciąż oferują atrakcyjne promocje dla kierowców. Paliwo można tankować taniej nawet o 40 groszy od cen, jakie widzimy codziennie na pylonach. Dlatego też w głowie trzeba przeliczać sobie, gdzie tak naprawdę diesel, benzyna i LPG są najtańsze, a gdzie trzeba dołożyć kilka złoty więcej. Taka sytuacja na stacjach będzie miała miejsce jeszcze przez dwa tygodnie.

Jeżeli promocje się skończą można wówczas spodziewać się tego, że stacje paliw zejdą z wyższych marż i paliwo dalej potanieje. W sumie może to być wartość podobna do tego, ile wynoszą aktualne promocje. Przynajmniej tak wynika z cen hurtowych w odniesieniu  do cen detalicznych. Ale to też nie jest regułą na wszystkich stacjach paliw w Polsce. Każda ma swoją własną politykę promocji i biznesu.

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News