PILNE: 14 marca zmienią się ceny paliw. Tankując diesel, benzynę czy LPG w końcu pojawi się uśmiech na twarzach kierowców

PILNE: 14 marca zmienią się ceny paliw. Tankując diesel, benzynę czy LPG w końcu pojawi się uśmiech na twarzach kierowców

ceny paliw diesel benzna lpg

Podaj dalej

Zbliżający się tydzień będzie naprawdę niezwykle korzystny jeżeli chodzi o ceny paliw. Na horyzoncie są duże obniżki, a to oznacza, że kierowcy mogą płacić o kilkadziesiąt groszy mniej, niż płacą obecnie. Początek marca był jednym z najtrudniejszych okresów dla kierowców w Polsce, ale wygląda na to, że najgorsze już za nami.

Ceny paliw lecą w dół

diesel ceny paliw
fot. freepik.pl

Pierwsze dziesięć dni marca to jeden z najgorszych okresów na stacjach paliw w historii Polski. Ceny rosły z dnia na dzień o kilkadziesiąt groszy, aż dobiły i przekroczyły kwotę 8 złotych. Dla wielu osób był – i dalej jest – to duży szok. W końcu przecież sięgając nie tak dawno pamięcią wstecz ceny paliw oscylowały w granicy 5,50 zł/l.

Rzeczywistość szybko się zmieniła, a były momenty, że wydawało się, iż kolejny próg 9 złotych zostanie bardzo szybko osiągnięty. Sytuacja jednak się uspokoiła i od dwóch dni nie mamy już do czynienia z żadnymi podwyżkami. Diesel i benzyna znalazły swój zaczepienia, ale warto zauważyć, na większą różnicę w cenie między tymi dwoma paliwami.

Obecnie nieco gorzej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o LPG. Tutaj widać w ostatnich dniach duże skoki ceny. Normą stała się już kwota około 3,50 zł/l, choć coraz więcej stacji paliw decyduje się na większe kwoty. Są sygnały, że niektóre stacje wołają sobie cenę 3,99 zł/l, co już niewątpliwie jest lekką przesadą patrząc na ceny hurtowe.

podatek benzyna paliwo
fot. freepik.pl

Będzie poniżej 7 złotych za litr

W przyszłym tygodniu przewiduje się, że ceny paliw spadną poniżej 7 złotych za litr. Tak na pewno będzie w przypadku benzyny, ale wiele wskazuje też na to, że za diesel też nie pojawi się siódemka z przodu. W kwestii oleju napędowego to jednak perspektywa bliższa końca przyszłego tygodnia. 95-tka szybko powinna miło zaskoczyć wszystkich kierowców.

LPG także powinno zakotwiczyć przy kwocie około 3,50 i stabilnie się przez pewien czas utrzymywać. Dalsze jego perspektywy wskaże rynek, ale trudno dziś wierzyć w to, że będzie w stanie przekroczyć 4 złote za litr. Bardziej to niektóre stacje paliw mogą nakładać większe marże, niż realnie taka cena powinna być na rynku.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News