PILNE: 14 kwietnia najlepszy dzień na tankowanie w miesiącu. Tak tanio diesel i benzyna już nie będzie

PILNE: 14 kwietnia najlepszy dzień na tankowanie w miesiącu. Tak tanio diesel i benzyna już nie będzie

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Takiego dnia w kwietniu już ma nie być, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. 14 kwietnia ma być najtańszym dniem miesiąca, z tych dni które wciąż są przed nami. Bo patrząc wstecz oczywiście były lepsze dni, w których warto było zatankować. I nie trzeba sięgać daleko pamięcią, bo było to jedne z ostatnich, a nawet… może być to właśnie czwartek.

Diesel i benzyna nie osiągnie już takiej ceny

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Obecnie wciąż można zatankować paliwo za bardzo przyzwoitą stawkę. Oczywiście względem tego, jakie ceny paliw obowiązywały wcześniej i jakie będą obowiązywały. Bo de facato diesel i benzyna wciąż nie są tanie, nawet jeżeli ich ceny spadają przez ponad dwa tygodnie – jak to miało miejsce do teraz. Kierowcy dalej muszą sięgać głęboko do portfeli.

W czwartek wciąż będzie można zatankować diesel poniżej 7 złotych za litr, natomiast benzynę za około 6,30. Po świętach cena oleju napędowego przekroczy już na pewno 7 złotych, natomiast 95-tka zbliży się do kwoty 6,50 zł/l. I od tych kwot wszyscy będą wpatrywać się tak naprawdę z myślą co dalej. Bo ciężko wyrokować obecnie, jak zachowa się ropa i jak słaba będzie w naszym kraju złotówka względem dolara.

Na obecną chwilę dolar wciąż znajduje się na stosunkowo wysokim poziomie. Trzeba zapłacić za niego około 4,25 złotych, a przed wojną cena jego cena oscylowała w okolicach 4 złote. Z kolei ropa Brent na obecną chwilę jest już blisko wartośc 110 dolarów za baryłkę. A przecież jeszcze chwilę temu cieszyliśmy się, że spadła poniżej 100 dolarów.

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Paliwo drożeje

Nie da się uciec od stwierdzenia, że diesel i benzyna po raz kolejny idą w górę. Radość ze stosunkowo niższych cen nie trwała długo i jak pokazuje życie, ceny paliw szybko wrócą do tych mniej przyjemnych. Znacznie dłużej trwają obniżki, a gdy przychodzi moment zwrotu, wówczas wszystko jakby trwało znacznie krócej.

W tym wszystkim najlepiej odnajduje się LPG, które jak na razie tanieje i zbliża się do kwoty 3 złote. Tyle tylko, że trzeba pamiętać o tym, że na autogazie jest najwyższa marża – niecałe 60 groszy. Stacje paliw nie chcą obniżać ceny tego paliwa, bowiem wiedzą, że tutaj łatwiej zarabiać, niż na pozostałych dwóch paliwach, które już mają bardzo wysokie ceny.

lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News