PILNE: 13 września zostanie ogłoszony nowy dodatek. Będzie więcej pieniędzy co miesiąc dla milionów Polaków

Rząd nie przestaje sprawiać radości Polakom, jeżeli chodzi o dodatek za dodatkiem jaki rozdaje. Już w połowie września huknie kolejna ważna wiadomość, która sprawi, że w miesięcznym budżecie będzie więcej pieniędzy. Po zmianach znaczna część osób w kraju będzie dysponowała większą gotówką każdego miesiąca. Tuż przed wyborami dojdzie do ogłoszenia ważnej decyzji, które większość osób bądź co bądź się spodziewała.

dodatek pieniadze oplata
Podaj dalej

Nadchodzi nowy dodatek

dodatek premier swiadczenie
fot. freepik

Już tylko brakuje oficjalnego potwierdzenia w kontekście tego, że we wrześniu dojdzie do obniżenia stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej ma podpiąć taki krok na miesiąc przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu. To nie będzie przypadek, że akurat w tym momencie dojdzie do przełomowej decyzji na którą czekają wszyscy Polacy. Dzięki temu rata kredytu każdego miesiąca będzie niższa.

Obecnie stopy procentowe zatrzymały się na poziomie 6,75 procent i od blisko roku nie zostały zmienione. Swego czasu rosły one niezwykle dynamicznie, co doprowadziło do dramatycznych sytuacji dla wielu rodzin. Raty kredytu wzrosły wielu osobom nie tylko o kilkaset złotych, ale nawet o kilka tysięcy. Kwota jest zależna od tego m.in. na jaką kwotę był wzięty kredyt oraz na ile rat.

Śmiało można określić, że dla Polaków będzie to nowy dodatek, bowiem dzięki zmianie zaoszczędzą pieniądze. Dla niektórych może to być kilkadziesiąt złotych, dla innych kilkaset. Pierwsza obniżka stóp zapewne będzie symboliczna, bowiem wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że nie pora na obniżki, a wręcz powinny być podwyżki. Nie jest też wykluczone, że np. za pół roku, znów trzeba będzie liczyć się z tym, że tendencja nie będzie spadkowa, a rosnąca.

dodatek pieniądze państwo rząd dopłata
fot. freepik.com

Niższe raty i mniejsze wydatki

Obniżenie stóp procentowych na pewno jest ważne w kontekście tego, aby Polakom pozostawało więcej pieniędzy. Posiadanie większej ilości gotówki może jednak na nowo rozpędzić inflację, dlatego kontrolowanie tego jest niezwykle ważne. Bo to co z pozoru nam zostanie z mniejszej raty, możemy bardzo szybko wydać. A wszystko przez dalsze rosnące ceny produktów i usług.

Ostatnie lata pokazały, że posiadanie większej ilości gotówki nie gwarantuje lepszego życia. Pieniądz bez wartości jest niewiele wart, dlatego po stronie rządu i NBP jest to, aby nadać mu odpowiednią kondycję. Czy dodatek w postaci obniżenia stóp procentowych to dobry krok? Wydaje się, że nie, ale to historia najlepiej oceni taki krok.

Przeczytaj również