PILNE: 13 kwietnia nie będzie pechowy! Diesel, benzyna i LPG w cenach niczym z dobrej wyprzedaży

PILNE: 13 kwietnia nie będzie pechowy! Diesel, benzyna i LPG w cenach niczym z dobrej wyprzedaży

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Liczba 13 z reguły kojarzy się z pechem, ale nie w kwietniu i nie jeżeli chodzi o diesel, benzynę oraz LPG. Środek tygodnia pracy na stacjach w połowie kwietnia to kolejne obniżki ceny paliw. Ale też trzeba zwrócić uwagę na jedną z istotnych rzeczy – to może być ostatni dzień w najbliższym czasie, jeżeli chodzi o ciągłość obniżek.

Diesel, benzyna i LPG w konkurencyjnych cenach

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Od blisko trzech tygodni mamy do czynienia z ciągłymi obniżkami ceny paliw. Diesel potaniał o ponad złotówkę, a benzyna o niecałe 60 groszy – podobnie jak LPG. Oszczędności zatem jest dużo patrząc na każdy zatankowany litr paliwa. Ale warto zwrócić również uwagę na jedną rzecz – 13 kwietnia może być ostatnim dniem ciągłych obniżek.

We wtorek dość znacząco rosła cena ropy Brent na giełdzie. Z 98 dolarów powędrowała niemal do 105 dolarów. To na pewno niepokojący sygnał i z dużą ciekawością wszyscy będą obserwowali co będzie działo się w środę, a także do końca tygodnia. Może być to kluczowe dla naszych zmian ceny paliw w hurcie, a także w detalu.

Na dzień dzisiejszy diesel wyceniany jest nawet po 6,89 zł/l. Na wielu stacjach jednak cena nie przekroczyła wciąż 7 złotych, więc warto szukać stacji na których cena jest niska. Benzyna także jest dostępna nawet za 6,29 zł/l, ale to także w miejscach, gdzie z reguły oferowane jest paliwo w niższej cenie. A LPG widoczne jest już na pylonie w cenie 3,09 zł/l! Tutaj widać, że autogaz idzie nieustannie w dół i będzie szedł dalej.

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik

Ceny paliw wyhamują z obniżkami

Po dłuższym okresie spadających cen za diesel i benzynę najprawdopodobniej nastąpi chwilowe wyhamowanie. Ceny się ustabilizują na poziomie, z którym mamy do czynienia obecnie. Warto jednak wiedzieć, gdzie jest ten poziom, a jest on niższy niż na wielu stacjach paliw. Bo te wciąż zwlekają z obniżką. W trakcie przestoju będą miały w końcu na to czas. Już na pewno dotrze do nich paliwo z nowego zakupu w hurcie, tańszego zakupu.

Dziś można sobie zadać pytanie – co dalej? Jak będzie sytuacja wyglądała w kolejnym tygodniu. Na to pytanie odpowiedzi wszyscy będą szukać w kolejnych godzinach. A to z racji tego, że wszyscy będą bacznie przyglądać się temu, jak zmienia się cena ropy na giełdzie. Bo ta, jak na razie zaczyna budzić niepokój. Czy słuszny? Przekonamy się do piątku, ale na pewno nie można spodziewać się dużego skoku ceny.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News