PILNE: 12 kwietnia diesel, benzyna i LPG ze zmianą na pylonach. To zupełnie nowa rzeczywistość

PILNE: 12 kwietnia diesel, benzyna i LPG ze zmianą na pylonach. To zupełnie nowa rzeczywistość

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Dużo ostatnio dzieje się wokół cen za diesel, benzynę oraz LPG. To, co widzimy na pylonach czasem wręcz zaskakuje kierowców i co najważniejsze – pozytywnie. Jest po prostu coraz taniej, a różnice w cenach widać co raz bardziej. Pochyła jest już bardzo dużo i przypomina zjazd z naprawdę ogromnego stoku narciarskiego.

Diesel, benzyna oraz LPG tanieją w oczach

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Bardzo duże zmiany przynosi kwiecień w postacie ciągłych obniżek za diesel, benzynę oraz LPG. Największa różnica widoczna jest w oleju napędowym, bowiem ten tanieje w zawrotnym tempie. W nieco ponad dwa tygodnie paliwo to staniało o praktycznie równą złotówkę! Nikogo nie trzeba przekonywać, że to naprawdę duża kwota. Choć, gdyby nie marża modelowa byłby jeszcze lepiej.

Benzyna również nieustannie tanieje od ponad dwóch tygodni i jej cena spadła o około 60 groszy. To także pokaźna suma, choć od początku kwietnia spadek jest wolniejszy. Przez dwanaście dni cena spadła ”tylko” o 40 groszy. Z drugiej strony tendencja jest tak bardzo zniżkowa, że w niedalekiej przyszłości czekają nas naprawdę bardzo dobre ceny.

Stacje paliw coraz wyraźniej obniżają również cenę za LPG. Paliwo te staje się coraz tańsze i zbliża się coraz wyraźniej do ceny 3 złote. Nie ma wątpliwości, że przy gdy tak tanieje diesel i benzyna, również i autgaz lada moment będzie zaraz bardzo tani. Wiele ku temu sprzyja i po szoku cenowym z marca, wszystko zaczyna wracać do normy.

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Ceny paliw cieszą oko

Coraz więcej stacji paliw zaczyna oferować za diesel cenę poniżej 7 złotych za litr. To cena niezwykle uczciwa patrząc na to co dzieje się na rynkach. Benzyna z kolei coraz bardziej zbliża się co ceny poniżej 6 złotych za litr, ale do tego brakuje jej jeszcze nieco ponad 20 groszy, biorąc pod uwagę najtańsze punkty tankowania.

Ceny paliw idą coraz niżej i coraz odważniej. Biorąc pod uwagę, że marża paliwowa ma mocno spadać, to z tygodnia na tydzień powinno być coraz lepiej. To niewątpliwie znakomita informacja dla wszystkich kierowców w Polsce. Tankowanie za kwotę poniżej 6 złotych za litr, to już perspektywa miesiąca, o ile spadki cen dalej tak będą się utrzymywać. A nic na razie nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić. Pozostaje zatem dalej obserwować zmiany, jakie zachodzą na pylonach przy napisie diesel, benzyna i LPG.

Ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News