PILNE: 11 lutego wchodzą nowe zasady, które dotkną też kierowców. Zmiany te to jednak ogromny plus

PILNE: 11 lutego wchodzą nowe zasady, które dotkną też kierowców. Zmiany te to jednak ogromny plus

kierowcow jazda probna

Podaj dalej

Na ten dzień czekało wiele kierowców, a także tych osób, które nie posiadają prawo jazdy. W życie wchodzą nowe zasady, które zasadniczo zmienią obraz teraźniejszości i dadzą jasny sygnał powrotu do normalności. 11 lutego znosimy kwarantannę po bliskim kontakcie. Samo zwolnienie będzie dotyczyło także osób, które obecnie przebywają z tego powodu na kwarantannie.

Wielu kierowców wróci do pracy

kierowcy samochod zmiany

Jeszcze nie tak dawno w Polsce przebywało ponad milion osób na kwarantannie! Wielu osób mówiło wprost, że to nic innego jak cichy lockdown. Tak naprawdę co blisko 40 osoba w Polsce nie mogła pójść do pracy, czy edukować się na danym poziomie swojego wieku. To sprawiło ogromne problemy pracodawcom, rodzinom, a i sama gospodarka zwolniła tempo. Mniej dostępnych kierowców na rynku wpłynęło także na drobne opóźnienia w dostawach.

Co istotne, od tej daty również zostaje zniesiona kwarantanna przyjazdowa z państw ze strefy Schengen. Wiadomo również, że w najbliższym czasie mają zmienić się także zasady, jeżeli chodzi o inne kraje. Na to jednak trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Jedno w tym wszystkim jest pewne – koniec z udręką, która dotykała, stresowała i dawała niepewność każdego dnia wielu Polakom.

Jeżeli chodzi o kraje spoza strefy Schengen tutaj kwarantanna przyjazdowa z państw zostanie skrócona do 7 dni. Każda osoba, przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej i przybywająca z państw poza strefą, jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu. Musi on zostać wykonany przede wszystkim przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu. W innym wypadku każdego czeka 14 dni kwarantanny.

kierowcy jazda noca

Bliżej końca

Luty wedle słów Ministra Zdrowia będzie już pomału wygaszał całą sytuację, a w marcu czeka nas pełniejszy powrót do normalności. Mają zniknąć pozostałe obostrzenia, w tym także nakaz noszenia maseczek w miejscach zamkniętych. Wróci normalność na którą tak bardzo wszyscy czekają od wielu miesięcy.

Zmiany jak nadchodzą to także mniejsza papierologia dla kierowców, którzy sporo podróżują. Wiosna i lato to niewątpliwie okres, w którym odpoczniemy od tego, co dotykało nas przez ostatnie dwa lata. A co będzie później? To pytanie zapewne dla wszystkich… bądź prawie wszystkich pozostaje bez odpowiedzi.

kierowcy zmiany przepisy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News