PILNE: 11 lipca samochód stanie się warty jeszcze więcej. Polacy będą mieć i tak ogromny problem

PILNE: 11 lipca samochód stanie się warty jeszcze więcej. Polacy będą mieć i tak ogromny problem

samochod akcyza oplata

Podaj dalej

10 lipca upływa termin, po którym w Polsce rozpocznie się ogromny chaos, a samochód może wrócić do łask. Wygląda na to, że ucierpieć może na tym ogromna liczba osób, która będzie miała mocno utrudnione życie w wakacje. Wraca temat kontrolerów lotów samolotów i termin, który upływa. Ci po ostatnim porozumieniu z rządem czują się oszukani i zapowiadają strajk.

Samochód wróci mimo wysokich cen paliw

tablcia samochod rejestracja
fot. freepik

Kto planował pozostać samochód pod domem i ruszyć na wakacje samolotem, szybko może zmienić swoje plany. Skończyć się może tak, że zamiast wygrzewać się w Turcji, Hiszpanii Czy Egipcie, przyjdzie odwiedzić Łebę, Kołobrzeg czy Trójmiasto. Reprezentująca Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego Anna Garwolińska zarzuca PAŻP niewywiązywanie się z umów zawartych w kwietniu.

Wedle jej słów zarząd wycofał się z niektórych postulatów, a niektórych nie spełnił. Wspomnieć by tutaj można o Wrocławiu, gdzie wróciły jednoosobowe stanowiska pracy kontrolerów! A to był jeden z głównych postulatów, aby nie było pojedynczych stanowisk pracy dla kontrolerów. Porozumienia trwa do 10 lipca, a później… niebo nad Polską może świecić pustkami.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mowa o okresie wakacyjnym, a więc największej ilości lotów. Tym samym wiele osób z tego powodu może po prostu nie polecieć na wakacje, bowiem ich lot zostanie odwołany. A warto wspomnieć, że ludzie mają poplanowane urlopy od kilku miesięcy. Tym samym będą musieli wybrać samochód i jako alternatywę polskie morze, aby nie stracić całkowicie urlopu.

tablica rejestracja samochodu
fot. freepik

Strony chcą porozumienia

Nikomu nie zależy na tym, aby pogłębiać głośny kryzys, który trwa już dłuższy czas. Zablokowanie polskiego nieba to niewątpliwie ostateczność, ale taka która może nastąpić. Kontrolerzy nie zamierzają jednak popuszczać i iść na dalsze ustępstwa. To po ich stronie leżą karty, a pustlaty których żądają wydają się być w pełni naturalne.

Z dużym niepokojem wszyscy będą obserwować to, co wydarzy się po 10 lipca. Warto przygotować odpowiednio samochód i zaplanować alternatywną wycieczkę, bowiem później może okazać się wielkie rozczarowanie. Zwłaszcza, że kontrolerzy już pokazali, że nie mają zamiaru żartować w tej kwestii.

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News