PILNE: 10 kwietnia nie tylko wyjedziemy zatankować diesel, benzynę czy LPG. Wyjątkowy dzień w kalendarzu kierowców

PILNE: 10 kwietnia nie tylko wyjedziemy zatankować diesel, benzynę czy LPG. Wyjątkowy dzień w kalendarzu kierowców

benzyna stacja paliw

Podaj dalej

Z czym kojarzy się Polakowi przeciętna niedziela? Z tym że muszą zatankować diesel, benzynę lub LPG przed kolejnym tygodniem i udać się na spacer. 10 kwietnia to jednak wyjątkowa data w kalendarzu, bowiem przypomina ona czasy, kiedy nie ingerowano tak mocno w życie społeczne. Można było udać się w ten dzień do centrum handlowych i spokojnie zrobić zakupy.

Diesel, benzyna i LPG warto zatankować w drodze do centrum handlowego

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

W niedziele czeka nas wielkie otwarcie sklepów. Będzie można udać się do centrum handlowego i tak jak kiedyś, spokojnie w ten dzień zrobić większe zakupy. A wszystko z racji tego, że za tydzień są święta Wielkanocne. Zgodnie z ustawą zawsze weekend przed świętami wiąże się z tym, że wówczas centra handlowe i inne sklepy mogą być otwarte.

Nie ma co się oszukiwać, ale Polacy uwielbiają spędzać wolny czas na zakupach. W ten sposób odreagowują po całym tygodniu pracy, a i też w końcu mają czas na to, aby w ten sposób się zrelaksować. A i też w końcu wydać to, na co pracują od poniedziałku do piątku. Ta niedziela będzie właśnie takim dniem, gdzie poczują nieco wolności pod tym względem.

Przyciągać do zakupów będą też niewątpliwie pobliskie stacje paliw, które pozwolą taniej zatankować diesel, benzynę i LPG. Wiele centrum handlowych posiada swoje stacje paliw i doskonale wiedzą, że niskimi cenami mogą przyciągnąć na zakupy. W tę niedzielę będzie podobnie, dlatego warto się zastanowić, czy w ten sposób nie połączyć tych dwóch rzeczy.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Ta ostatnia niedziela

To jedna z niewielu niedzieli w tym roku, w trakcie której będzie można zrobić zakupy. Pozostaną już tylko cztery do końca roku, a więc tak naprawde niewiele.

  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

Taka sytuacja stawia pytanie, czy nie warto wrócić do tego, aby w niedziele sklepy były otwarte. Niestety rząd pod tym względem jest nieugięty i nie słucha większości Polaków. A szkoda, bo to przecież także same plisy dla gospodarki, gdy pieniądz jest w obiegu. A niedziele bez sklepów wydają się czasem po prostu nudne, zwłaszcza gdy jesień, zima, czy brzydka pogoda.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News