PILNE: 1 września wchodzą ważne zmiany dla kierowców. O tym należy obowiązkowo pamiętać

PILNE: 1 września wchodzą ważne zmiany dla kierowców. O tym należy obowiązkowo pamiętać

kierowcow karta nalepka

Podaj dalej

Nowy miesiąc przyniesie dla kierowców nowe zmiany, jeżeli chodzi o przepisy. To za sprawą Ministerstwo Finansów, które przygotowało pilotażowy program, jakie wejdzie w życie od 1 września tego roku i potrwa do 30 listopada. Chodzi o granicę polsko-ukraińską, gdzie wejdzie projekt zmiany w funkcjonowaniu przejść granicznych dla ruchu samochodowego.

Co czeka kierowców?

nowy zakaz dla kierowców
Freepik

O co dokładnie chodzi? Pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na drogowych przejściach granicznych: Zosin – Ustiług, Dołhobyczów – Uhrynów, Budomierz – Hruszew i Krościenko – Smolnica. Z kolei odprawy pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony odbywać się będą e na drogowych przejściach granicznych: Dorohusk – Jagodzin, Hrebenne – Rawa Ruska, Korczowa – Krakowiec i Medyka – Szeginie.

PILNE: Promocja na paliwo również po wakacjach! Benzyna i Diesel tańsze o więcej niż 30 gr/l

Założeń w tym jest kilka. Jedną z głównych przyczyn jest usprawnienie ruchu na przejściach granicznych, aby odbywał się ona bardziej płynnie. Nie będą powstawały niepotrzebne korki, które w ostatnim czasie sprawiały w tych rejonach sporo problemów. Zwłaszcza, że mimo trwajacej wojny po stronie Ukrainy, ruch wciaż odbywa się tam normalnie.

Ruch tranzytowy jest kluczowy w obecnych czasach, jeżeli chodzi o połączenie granic Polski i Ukrainy. Z tego też względu Ministerstwo Finansów zdecydowało się na taki krok. Jeżeli zda on egzamin bardzo prawdopodobne, że od 1 grudnia pozostanie on w takiej formie na stałe. Kluczowe będzie tutaj również zdanie kierowców, podróżujacych na tej trasie.

kierowców czeka racjonowanie paliwa
Freepik.com

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News