PILNE: 1 września 2023 kierowców czekają zmiany na stacji paliw. Ministerstwo Finansów podjęło decyzję

PILNE: 1 września 2023 kierowców czekają zmiany na stacji paliw. Ministerstwo Finansów podjęło decyzję

PILNE: 1 września 2023 kierowców czekają zmiany na stacji paliw. Ministerstwo Finansów podjęło decyzję

Podaj dalej

Już za niespełna rok kierowców czekają ważne zmiany. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Finansów, ale już wcześniej o niej sygnalizowano i ją zapowiadano. Wiadomo już, że wraz z początkiem najbliższego września uruchomione zostanie rozwiązania HUB e-paragony. Umożliwi ono powszechne stosowanie paragonów elektronicznych w całym kraju.

Ministerstwo Finansów wprowadza e-peragon

benzyna diesel paliwo ceny
fot. freepik.com – lucigerma

„Ministerstwo Finansów (MF) udostępniło 31 grudnia 2021 r. aplikację e-paragony, która w aktualnym wydaniu pozwala na zachowania skanów paragonów papierowych i obecnie MF pracuje nad funkcjonalnością pobierania paragonów elektronicznych. Będzie to możliwe po uruchomieniu rozwiązania +HUB e-paragony+, dającego możliwość powszechnego stosowania paragonów elektronicznych. Termin wdrożenia tego rozwiązania planowany jest na wrzesień 2023 r.” – poinformował w Sejmie wiceminister finansów Mariusz Gojny.

Obywatele w kraju muszą się zatem przygotować, że niebawem skończy się era papierowych paragonów. I trzeba przyznać, że to dobra zmiana, bowiem papierowe paragony uchodzą za kłopotliwe, o ile nie jest to zakup drogiego towaru. A inna kwestia, że po prostu w dobie cyfryzacji, szkoda na nie papieru. Zwłaszcza, że większość w bardzo szybkim tempie ląduje po prostu w koszu.

”Ministerstwo Finansów opublikuje otwarte protokoły +kasa rejestrująca HUB+ oraz +HUB aplikacja mobilna+, które umożliwią, przystąpienie do projektu +HUB e-paragony+ wszystkim producentom kas oraz tworzenie konkurencyjnych aplikacji do odbiorów paragonów” – dodał Gojny.

paliwo kryzys krach giełda ropa naftowa
fot. freepik

Wygoda dla wszystkich

Sprzedawcy także będą mieli z tego tytułu powody do zadowolenia. Nie ma co ukrywać, że i dla nich to kłopot i… wydatek. Teraz zapewne mniej funduszy firmowych zostanie przeznaczone na papier. Negatywnie odczują to tylko i wyłącznie firmy, które produkowały tego typu ”rolki”.

„To wygoda dla sprzedawcy i klienta. E-paragon funkcjonuje w kasach wirtualnych oraz w kasach online. Dopuszczenie wydawania paragonów w wersji elektronicznej tzw. e-paragonów umożliwia klientowi wybór, czy chce otrzymywać papierowy paragon fiskalny czy też woli otrzymywać paragony elektroniczne” – podkreślił Mariusz Gojny.

benzyna diesel paliwo kradzież przedpłata
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News