PILNE: 1 stycznia benzyna, diesel i LPG w niedziele będą mniej zużywane! Prezydent złożył ważny podpis

PILNE: 1 stycznia benzyna, diesel i LPG w niedziele będą mniej zużywane! Prezydent złożył ważny podpis

tankowanie diesel benzyna

Podaj dalej

Nowy rok przyniesie bardzo ważną zmianę dla kierowców. Diesel, benzyna oraz LPG nie będą już tak zużywane przez nasze samochody w niedziele, jak ma to miejsce obecnie. To koniec z otwartymi sklepami w niedziele, tak jak ma to miejsce obecnie. Prezydent złożył podpis zaostrzający przepisy, co oznacza koniec obejścia ”na placówkę pocztową”

Diesel, benzyna i LPG zostaną nam na kolejne dni

diesel tankowanie samochod

W ostatnich dniach Polacy coraz bardziej przyzwyczaili się do tego, że w niedziele mogą zrobić zakupy. O ile wcześniej ten dzień głównie kojarzył się z otwartą Żabką, tak w ostatnich tygodniach dość masowo dołączyły wszystkie inne duże sklepy. Biedronka, Lidl i inne znane marki także zdecydowały się na ”obejście przepisów”.

Rząd widząc co się dzieje i że była luka w przepisach, która naturalnie została wykorzystana, postanowił zaostrzyć przepisy. Tym sam nie będziemy już jeździć do sklepów od nowego roku, bowiem wówczas przepisy wejdą w życie. Tym samym wielu kierowców tankujących diesel, benzynę lub LPG chcąc nie chcąc po prostu zaoszczędzą paliwo.

Teraz, żeby otworzyć sklep w niedziele dany punkt będzie musiał wykazać co najmniej 40 proc. miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej na działalności ”pocztowej”. Taka liczba wydaje się nierealna do przekroczenia. Robiąc zakupy za 100 złotych dany klient musiałby osobno wydać np. 40 złotych na jakąś usługę pocztową.

tankowanie diesel benzyna

Sklepy ponownie obejdą zakaz?

Już teraz pojawiają się głosy, że nowe przepisy także będzie można obejść. Sztaby prawników już rozpoczęły pracę nad dokładną analizą zmian i wszelkimi możliwościami, furtkami jakie pozostały. Znając polskie prawo bardzo prawdopodobne, że niebawem usłyszymy, iż dany punkt będzie dalej otwarty po nowym roku. Z czasem kolejne, aż dojdziemy do momentu w jakim znajdujemy się teraz.

Wówczas każdy kierowca znów będzie mógł w niedziele udać się na zakupy, a po drodze zatankować diesel, benzynę bądź LPG, na cały kolejny tydzień. Tym bardziej, że coraz bardziej modne stają się oferty łączone. Chodzi o markety, które także mają w swojej ofercie paliwo. To ma być nowy, a zarazem stary sposób na przyciągnięcie klienta. Takie kroki podjęto już w kilku krajach, w tym m.in. we Francji.

paliwo diesel stacja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News