PILNE: 1 marca ceny paliw wrócą do normalności. Kierowcy już nie będą bezmyślnie przepłacać

PILNE: 1 marca ceny paliw wrócą do normalności. Kierowcy już nie będą bezmyślnie przepłacać

LPG ceny paliw

Podaj dalej

Ostatnie godziny nie są łatwe dla kierowców w Polsce, patrząc na ceny paliw. Kierowcy którzy pokonali dziś trochę kilometrów widzieli prawdziwy rollercoaster na stacjach paliw. Rozbicie cenowe było i w zasadzie jest wręcz kosmiczne. Czegoś takiego praktycznie nie odnotowano nigdy! Panujący chaos jest niezwykle kłopotliwy i pociągnie za sobą kolejne problemy.

Utrudniające życie ceny paliw

czy na polskich stacjach zabraknie paliwa
fot. pixabay

W jakiej cenie jest dzisiaj benzyna? To pytanie na które wbrew pozorom ciężko znaleźć odpowiedź. 5,30 zł/l? A może 5,70 zł/l, 6,30 zł/l, czy nawet 6,80 zł/l? Takie rozbicia cenowe są dziś codziennością, a stacje paliw ustalają sobie po prostu ceny z kosmosu. Taką jaką sobie wymyślą, za taką kierowcy tankują. A, że popyt gwałtownie urósł nie wiedzieć czemu, są i chętni.

Takie ceny paliw to nic innego jak m.in. sianie paniki ze stron stacji paliw. Te widząc co się dzieje za naszą granicą, wywołują niepotrzebny niepokój i lęk wśród obywateli. A to doprowadza do sytuacji, że ludzie przyjeżdżają na stacje z baniakami i wielkimi kanistrami, aby tankować. Niektóre stacje wprowadziły nawet z tego powodu ograniczenia.

Z każdej strony słychać w dniu dzisiejszym apele od władz, aby nie siać niepotrzebnej paniki. Wiadomo również, że wiele stacji zostanie pociągniętych do odpowiedzialności za to co robią. To co zarobiły będą musiały zwrócić z nawiązką. Kierowcy i różne organizacje składają nieustannie skargi. Jak nieoficjalnie wiadomo sprawę ma zbadać także UOKiK.

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza

Ropa w takiej samej cenie

Co ciekawe, cena ropy wbrew pozorom nie uległa zmianie. Kosztuje praktycznie tyle samo co przed tym, zanim pierwszy żołnierz rosyjski wkroczył na teren Ukrainy. Był chwilowy skok na ponad 100 dolarów za baryłkę ropy Brent, ale również szybko ta wartość spadła. Teraz mówimy o cenie 93 dolarów.

To tylko pokazuje jak społeczeństwo jest podatne na to co się dzieje. Oczywiście wynika to ze strachu i obaw, więc w pewnym stopniu należy to zrozumieć. Po chwilowym szoku, jeżeli chodzi o ceny paliw, zaraz wszystko ma wrócić do normalności. Przewiduje się, że po weekendzie, około 1 marca, cena za diesel i benzynę wróci do wartości rynkowej na wszsytkich stacjach.

Od 1 lutego trzeba uważać na ceny paliw w Polsce
fot. stock.adobe.com – Love You Stock

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News