PILNE: 1 kwietnia paliwo już po 10 złotych? To wcale nie musi być prima aprilis na stacjach paliw

PILNE: 1 kwietnia paliwo już po 10 złotych? To wcale nie musi być prima aprilis na stacjach paliw

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

aCzy za niecałe dwa tygodnie paliwo może wzrosnąć do takiej ceny? Są coraz większe uzasadnione obawy, że tak. I wcale nie powinno to budzić większego zaskoczenia u osób, które nie wierzą w to, że w takim okresie diesel czy benzyna może o tylko nie wzrosnąć. Wystarczy przypomnieć sobie początek tego miesiąca.

Paliwo z coraz ciemniejszymi i gęstymi chmurami nad głową

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Sygnałów ku temu, że paliwo będzie drożało w zastraszającym tempie jest coraz więcej. Międzynarodowa Agencja Elektryczna już ogłosił, że należy czym prędzej oszczędzać ropę. Wedle jej wyliczeń każdego dnia w kwietniu będzie brakowało już 2,5 miliona baryłek. Podkreślimy – dnia, a nie przez cały miesiąc. To ogromne braki, których nie da się zastąpić z dnia na dzień. Wpłynął one na to, że paliwo będzie dalej drożeć.

Do tego dochodzi jeszcze jedna dość kluczowa kwestia. W tym tygodniu przywódcy Europy będą rozmawiali na temat całkowitego embargo na rosyjską ropę. Coraz więcej krajów chce pójść w tym kierunku, a rozmawiał z nimi będzie Joe Biden, który specjalnie pojawi się w Europie. Ma on namawiać do tego, aby podążać właśnie taką drogą.

Ma to być jedna z najbardziej dotkliwych sankcji nałożonych na Rosję. Choć nie ma co ukrywać, że poprzednie także są już mocno odczuwalne. Coraz bardziej mówi się o tym, że kraj jest bardzo bliski bankructwa i zmaga się z coraz większym kryzysem. Choć oczywiście oficjalnie to nigdy nie zostanie potwierdzone. Propaganda sukcesu zawsze będzie trwać w najlepsze.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Diesel i benzyna osiągną rekordowe ceny

Jako kierowcy w Polsce musimy być wszyscy przygotowani na to, że najgorsze dopiero przed nami. Cena za paliwo będzie rosła. Jeżeli spełni się czarny scenariusz, to zwłaszcza diesel i benzyna 98, bardzo szybko mogą osiągnąć barierę 10 złotych. – W wyniku przerażającej agresji Rosji na Ukrainę, świat może stanąć w obliczu największego szoku naftowego od dziesięcioleci – powiedział Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Elektrycznej.

Już nie tak dawno mieliśmy obrazki na stacjach paliw, gdzie ludzie walczyli o paliwo. Tankowali wszędzie ile się tylko da i gdzie się zmieści. I to niestety nie obrazki ze Stanów Zjednoczonych czy innego kraju, które z reguły bawiły. To działo się w Polsce i zapewne może się powtórzyć, gdy okaże się, że cena paliwa będzie rosła, a w dodatku słyszy się ze świata informacja o coraz mniejszych zasobach ropy.

paliwo-syntetyczne-wraca-do-lask
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News