PILNE: 1 kwietnia maseczka wyląduje w koszu! Minister zdrowia znosi wszystkie obostrzenia w Polsce

PILNE: 1 kwietnia maseczka wyląduje w koszu! Minister zdrowia znosi wszystkie obostrzenia w Polsce

maskeczka minister zdrowia

Podaj dalej

Minister Zdrowia zapowiedział, że od 1 kwietnia maseczka nie będzie już potrzebna Polakom! Ale nie tylko ona idzie w zapomnienie, kończą się bowiem inne równie bardzo irytujące rzeczy. Rekomendacje dla premiera ze strony Adama Niedzielskiego całkowicie pozwalają zapomnieć o tym, co doskwierało nam przez ostatnie dwa lata.

Kiedy maseczka już niepotrzebna?

niedzielski maskeczka minister

Maseczka to jedno i dla wielu najważniejsza rzecz, jaka ma zniknąć. Skończyć się mają jednak także izolacje i kwarantanny, a więc Polacy nie będą już obowiązkowo zamykani w domach na dany okres czasu. Tym samym przestaną obowiązywać wszystkie najważniejsze obostrzenia, które w pewien sposób ingerowały w naszą wolność.

– Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział Adam Niedzielski w Radio Plus. Ze słów Ministra Zdrowia wynika, że Polska jako kraj ”ma przejść ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

– Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – dodał, wyjaśniając taką decyzję. Teraz pozostaje czekać aż premier Mateusz Morawiecki przychyli się do tej decyzji.

premier ceny paliw

Marzec ostatnim miesiącem obostrzeń?

Taka informacja na pewno cieszy wszystkich Polaków. Zwłaszcza ta, która mówi, iż maseczka nie będzie już potrzebna i można ją wyrzucić do kosza. To dla wielu osób pewien symbol tego, co działo się na świecie przez ostatnie dwa lata. Teraz jedno zasadnicze pytanie, czy kiedyś jeszcze do nich wrócimy. Tak samo, jak do izolacji czy kwarantanny.

Na to pewnie nikt nie zna dziś odpowiedzi. Jeżeli jednak koronawirus będzie traktowany, jak zwykła choroba, to można się nie martwić. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odliczać do dnia końca marca i czekać na 1 kwietnia. Wraca normalne funkcjonowanie społeczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News