PILNE: 1 kwietnia duża zmiana po zatankowaniu paliwa. Z kierowców zostanie zniesiony nieprzyjemny obowiązek

PILNE: 1 kwietnia duża zmiana po zatankowaniu paliwa. Z kierowców zostanie zniesiony nieprzyjemny obowiązek

stacja paliwa tankowanie

Podaj dalej

Kolejny zmiany dla kierowców nadciągają! Tym razem tyczą się one sytuacji zaraz po zatankowaniu paliwa. Co za tym idzie dotyczą one tak naprawdę wszystkich osób posiadający samochód i większości Polaków. Tym razem zmiana tyczy się wszystkich tych, którzy po zatankowaniu będą musieli udać się opłacić paliwo.

Po zatankowaniu paliwa weźmiemy głęboki oddech

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Od 1 kwietnia nie będzie już w Polsce obowiązywało noszenie maseczki w miejscu zamkniętym. Tym samym zaraz po zatankowaniu paliwa nie trzeba będzie sięgać po maseczkę, założyć ją na twarz i udać się dokonać płatności. Bo właśnie tak obecnie powinno to wyglądać wedle tego, co już obowiązuje od dłuższego czasu.

Na wniosek Ministra Zdrowia rząd zdejmuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. Od przyszłego piątku zatem przepis, który irytował wielu Polaków przestanie obowiązywać. Będzie można zatem wejść na stację paliw, bez zakrywania ust i nosa. Kto jej nie posiadał w danym momencie, nie będzie także narażony na mandat jaki może otrzymać.

Do końca marca należy jednak zachować szczególną ostrożność – pod każdym względem. Trzeba zatem pamiętać, aby zabierać ze sobą maseczkę i zakładać ją po zatankowaniu paliwa, idąc dokonać opłaty. Oczywiście samo zniesienie maseczek nie tyczy się wyłącznie stacji paliw, ale każdych miejsc.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Maseczka – symbol 2020 i 2021 roku

Ostatnie dwa lata nie były łatwe dla większości świata. Maseczka stała się niewątpliwie symbolem tych czasów. Przypominała ona nieustannie o niebezpieczeństwie, które na nas czyha i wszystkim tym, co dzieje się chociażby w szpitalach. Minister Zdrowia zapowiedział, że to koniec i nie powinniśmy się spodziewać już tego, że maseczka wróci na nasze twarze. Choć jak wiemy nie zawsze z własnej winy, lecz na sytuację, zdania i poglądy musiały być szybko zmieniane.

Kierowcy na pewno zapamiętają to, że w tych latach paliwa mocno potaniały i był moment, że kosztowały nawet poniżej 4 złote na niektórych stacjach. Oczywiście to marne pocieszenie względem tego, jak wyglądała sytuacja na świecie. Przychodzi jednak moment, że niektórzy będą mogli choć w ten sposób zapomnieć o tym co było – i dalej jest – złe.

kierowcy tankowanie paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News