Pewne prawo jazdy za 3 tys. złotych, a w tym hotel z posiłkami. Coraz więcej Polaków decyduje się na taką ofertę

Pewne prawo jazdy za 3 tys. złotych, a w tym hotel z posiłkami. Coraz więcej Polaków decyduje się na taką ofertę

Polskie Prawo Jazdy

Podaj dalej

Egzamin na prawo jazdy to ogromna dawka stresu i adrenaliny. Jak wiadomo każdy z nas jest inny i w różny sposób przekłada się to na nasze zachowanie i koncentracie. Najczęściej powoduje pewnego rodzaju paraliż, który przekłada się na to, że ciężko jest o zdobycie uprawnień. Jest też oczywiście inna kwestia, bowiem ktoś po prostu może nie umieć jeździć.

Prawo jazdy z Czech na ratunek

Z pomocą przychodzą nasi południowi sąsiedzi. W internecie i nie tylko pojawia się coraz więcej ofert, które zachęcają, aby egzamin na prawo jazdy zdawać w Czechach. Między słowami można wyczytać, że decydując się na taką opcję mamy gwarancję tego, że zdamy uprawnienia. Jak wiadomo takie uprawnienia są ważne na naszym terytorium.

Polska jako członek Unii Europejskiej ma obowiązek respektowania takiego dokumentu. Cena takiej usługi wynosi nieco ponad 3 tysiące złotych, ale w tej cenie wliczony jest trzydniowy pobyt wraz z wyżywieniem. Po pewnym czasie trzeba udać się jeszcze raz, aby tylko odebrać uprawnienia z wydziału.

Oferta w dużej mierze skierowana jest do osób, które mają problemy ze zdaniem w egzaminy na prawo jazdy w Polsce. Skorzystać mogą również ci, którym uprawnienia zostały zatrzymane  i muszą ponownie się o nie starać. Wszystko wygląda pięknie i kolorowo, ale trzeba mieć na względzie kilka istotnych rzeczy. Taki proceder w pełni nie jest do końca legalny. Pomijając oczywiście fakt, że na odległość pachnie tutaj tym, że nie umiejętności odgrywają tutaj najważniejszą rolę choć powinny.

Lewe uprawnienia pod kontrolą

Samo zdobycie prawo jazdy w uczciwy sposób, oczywiście jest jak najbardziej ważne. Aby jednak takie było to dana osoba nie tylko musi posiadać meldunek (może być czasowy) w Czechach, ale przebywać tam przez okres pół roku. Sęk w tym, że mało kto to tak naprawdę kontroluje, ale jeżeli ktoś będzie, wówczas można mieć z tego tytułu problemy.

Nie warto do końca wierzyć takim ofertom, bo nie wszystko jest w nich napisane. Mimo wszystko zdecydowanie lepiej nauczyć się jeździć w 100 procentach i mieć pewność, że nie zagraża się sobie samemu, ani nikomu innemu. Łatwa droga do zdobycia uprawnień nie daje gwarancji tego, że umiemy jeździć. To nic innego jak tylko oszukiwanie się i lawirowanie z prawem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News