Parkujesz swój diesel, benzyniaka i LPG gdzie popadnie? Możesz mieć z tego dodatkowe problemy

Parkujesz swój diesel, benzyniaka i LPG gdzie popadnie? Możesz mieć z tego dodatkowe problemy

parking diesel parkowanie

Podaj dalej

Kierowcy coraz częściej pozostawiają swój samochód z silnikiem diesel, benzynowym bądź napędzany LPG, gdzie popadnie. Niewątpliwie współcześnie problem z parkowaniem w wielu miastach jest ogromny, co najbardziej widać po osiedlach. Spółdzielnie starają się walczyć z tym na własną rękę, ale argumentów w tej kwestii nie mają zbyt wiele. Choć niektóre starają się walczyć z tym za wszelką cenę.

Uważaj, gdzie parkujesz swój diesel, benzyniaka lub LPG

Przez ostatnie lata w Polsce przybyło bardzo wiele samochodów, a społeczeństwo zamiast komunikacją publiczną, woli być niezależne. Przez ostatnie 20 lat w Polsce na tysiąc osób przybyło około 370 pojazdów i dziś jest to już liczba wynosząca 635 samochodów. Dlatego też wiele osiedli mierzy się z problemem przepełnionych parkingów. Powstają albo dzikie albo spółdzielnie muszą zmniejszać zieleńce, przerabiając je na miejsca postojowe.

Same spółdzielnie również zabrały się za współprace z firmami, które dbają o porządek. Zakładają m.in. blokady na koła bądź odholowują pojazd, który nie jest uprawniony do postoju w danym miejscu. Tyle tylko, że pod tym względem przepisy są kompletnie nieprecyzyjne. Same sądy wydają tutaj różne wyroki, choć najczęściej stają w obronie kierowców. Spółdzielnie mają z tego tytułu później dodatkowe problemy, a legalność takich praktyk wzbudza coraz większe kontrowersje.

Efekt jest taki, że w większych miastach coraz częściej rezygnuje się z firm, które nadzorują dane parkingi. To niestety działa również w drugą stronę, bo krytykują to mieszkańcy. Każdy chce stawać niemal pod własnym blokiem i mieć samochód nie tylko na widoku, ale również pod ręką. Coraz częściej każdy jednak musi liczyć się z tym, że do swojego auta musi przejść kilkadziesiąt metrów, a czasem może i… kilkaset.

Spółdzielnie nie radzą sobie z ilością samochodów mieszkańców

Niektóre sądy wydają wyrok informujący, że założenie blokady na koła jest dopuszczalne, o ile właściciel został wcześniej poinformowany o możliwości zastosowania takiej sankcji. Z kolei znane są przypadki, że nawet w takich sytuacjach były wydawane sprzeczne wyroki. Wiele zależy od tego, jak wygląda sytaucja z wewnętrznymi regulaminami, a także informacją dla pozostałych osób wjeżdżających na dany parking.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News