Parkowanie to sztuka, a te porady znacząco mogą je ułatwić. Wystarczy tylko je zapamiętać

Parkowanie to sztuka, a te porady znacząco mogą je ułatwić. Wystarczy tylko je zapamiętać

parking samochody parkowanie

Podaj dalej

Czynność jaką wykonujemy kilka, a czasem i nawet kilkanaście razy dziennie – parkowanie. Wbrew pozorom robimy to naturalnie, w pośpiechu, bez większego zastanowienia. A jak wiadomo to parkingi są miejscami, gdzie najczęściej dochodzi do większych czy mniejszych otarć na lakierze naszych samochodów. Choć w pełni uniknąć się tego nie da można to ograniczyć, a przy tym ułatwić sobie nieco życie.

Parkowanie to sztuka

parkowanie diesel parking

Nie ma co ukrywać, że parkowanie samochodu współcześnie nie jest prostą rzeczą. Często można określić to nawet jako najtrudniejszą rzecz – zwłaszcza w dużych miastach. Pojazdów na drogach jest coraz więcej, coraz mniej jest dostępnych wolnych miejsc postojowych i aby móc wysiąść z auta, nie raz i nie dwa trzeba się po prostu gdzieś wcisnąć. To jak wiadomo niesie za sobą ogromne ryzyko uszkodzenia samochodu.

Pozostawiając samochód trzeba pamiętać nie tylko o sobie, ale także o innych. W końcu nie wiadomo, kto pierwszy wróci do auta i będzie chciał odjechać. Blokowanie kogoś to nie droga do tego, aby z uśmiechem wysiąść i pójść załatwiać swoje sprawy. A niestety takie obrazki widywane są coraz częściej.

W kwestii parkowania jest kilka niepisanych zasad do których warto się stosować. Ułatwiają one życie nie tylko nam, ale także osobom które zaparkowały samochody obok nas. I tak jak my nie chcielibyśmy niepotrzebnych nieprzyjemności, tak i na pewno ktoś inny woli odejść od auta w spokoju.

parkowanie parking smaochód

Parkingi nie takie straszne jak je rysują

Kilka prostych zasad może naprawdę ułatwić nam życie. Najlepszym przykładem jest parkowanie przodem, gdy wybieramy się na zakupy. Po nich mamy łatwy dostęp do bagażnika, aby schować większe. Codziennie można zobaczyć, jak kierowcy o tym zapominają i przeciskają się z siatkami między autami, aby dostać się do bagażnika.

Jadąc z dziećmi czy osobami starszymi także powinniśmy pamiętać o tym, aby nie wysiadały one w kierunku do ulicy. Nie należy również zajmować miejsca ”pod prąd”, gdy obok nas kierunek jazdy prowadzi w inną stronę. Na ruchliwej drodze znacząco utrudnia to wyjazd.

Warto mieć na uwadze również to, że jeżeli pod sklepem ktoś obok nas parkuje przodem, my powinniśmy tyłem. To wykluczy utrudnianie sobie wsiadania i wysiadania. Tutaj jednak trzeba mieć na uwadze to, o czym pisaliśmy wcześniej – na większe zakupy szukać odpowiedniego miejsca.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News