Paliwo za darmo? Taka ilość starczyłaby każdemu kierowcy na dobre 20 lat jazdy

Paliwo za darmo? Taka ilość starczyłaby każdemu kierowcy na dobre 20 lat jazdy

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Czy można przez 20 lat tankować nie płacąc za paliwo? Tak, jeżeli wejdziecie w posiadania 19 tysięcy litrów tego co potrzebuje wasz samochód. Takie scenariusz jest niezwykle piękny, ale niestety jego urzeczywistnienie jest ciężkie do zrealizowania. Choć na taki pomysł wpadła grupa trzech mężczyzn z Łodzi. Nie miała jednak zamiaru przeznaczyć wspomnianej ilości na własny użytek, a ją sprzedac.

Paliwo i cysterna przejęta

Grupa mężczyzn bardzo starannie przygotowała się do tego, aby ukraść cysternę pełną paliwa. Plan udało im się zrealizować niemal w stu procentach, bowiem bez większych problemów zdołali wejść w jej posiadanie i odjechać. Tyle tylko, że zbyt długo nie nacieszyli się łupem, bowiem policja zdołała ich bardzo szybko namierzyć.

Do zatrzymania doszło na terenie Pabianic. Funkcjonariusze dokładnie nie podają informacji w jaki sposób złodzieje weszli w posiadanie cysterny, w której znajdowało się paliwo. Natomiast bardzo dokładnie relacjonują przebieg tego, jak doszło do zatrzymania. Pojazd był ukryty za zamkniętą bramą i schowany między dwoma budynkami. Mimo to funkcjonariuszom udało się go namierzyć. Złodzieje byli już przygotowani do tego, aby przepompowywać paliwo –  obok stał bus z dużymi plastikowymi zbiornikami. Nie zdołali jednak przelać ani kropli.

Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku. Próbowali jeszcze uciekać samochodem, ale bardzo szybko zostali zatrzymani. W ciągu dniach został jeszcze zatrzymany trzeci mężczyzna, który także był zamieszany w kradzież. Gdyby nie udana akcja policji starty przekraczałyby ponad 200 tysięcy złotych. Cysterna po kilku godzinach wróciła w ręce właściciela.

Drogie paliwo pokusą do kradzieży

W Polsce niemal codziennie dochodzi do kradzieży paliwa na stacjach paliw. To jednak ilości nieporównywalne do tego, co mieści się w cysternie i co udało się ukraść trzem mężczyznom. Paliwo planowali sprzedać, ale gdyby pozostawiliby go na własny użytek to przy normalnym trybie jazdy starczyłoby go na 20 lat jazdy.

Teraz jednak to ile mogli zarobić, a ile mieć, będzie ich tematem rozważań zza więziennych krat. To nie pierwsza sytaucja w której wspomniana trójka wpadła na kradzieży paliwa. Tym razem jednak ich zapędy zostaną ostudzone znacznie bardziej skutecznie, niż wcześniej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News