Paliwo w te wakacje było znaczącym wydatkiem wakacyjnym. Nie uwierzycie ile były droższe przez benzynę lub diesel

Paliwo w te wakacje było znaczącym wydatkiem wakacyjnym. Nie uwierzycie ile były droższe przez benzynę lub diesel

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Spędzając wakacje w Polsce paliwo przyczyniło się do tego, że były one znacznie droższe niż mogłyby naprawdę być. Wszystko za sprawą cen, które mieliśmy w tym okresie. Były one stosunkowo podobne do tych, jakie mamy obecnie, a nawet i w chwili obecnej nieco niższe. Dopłaciliśmy naprawdę sporo mając na uwadze wyjazdy na własnych czterech kółkach. Można się zastanowić czy nie taniej byłoby wylecić samolotem do ciepłych krajów. A przy tym mieć pewną pogodę.

Paliwo uderzyło po kieszeni wczasowiczów

Jak donosi dziennik.pl w każdym wydanym 1 000 złotych aż 32 złote więcej niż rok temu musieliśmy przeznaczyć na paliwo. A jako, że statystyczna polska rodzina wydawała w te wakacje od 4 do 5 tysięcy złotych, łatwo wyliczyć, że na samo paliwo poszło blisko 150 złotych więcej. W 2020 roku te pieniądze pozostałyby w kieszeni.

Oczywiście to nie jedyna rzecz, która podrożała. Wyliczono również, że zakwaterowanie było średnio droższe o 19 złotych, a wyżywienie o 9 złotych. To też pokazuje, że wakacje w Polsce nie należą już do najtańszych. I na pewno nie są one alternatywą, jeżeli chodzi o niższe fundusze. Zdecydowanie taniej wakacje można spędzić za granicą. Mając przy tym dodatkowo pełne wyżywienie oraz zdecydowanie pewniejsza pogodę.

A przy tym wszystkim wsiadając a samolot, nie trzeba martwić się po ile obecnie kosztuje paliwo i ile na nie wydamy. A patrząc co się dzieje na rynku paliw zapewne zdecydowanie więcej osób zdecyduje się za rok spędzić urlop nie w Polsce, a właśnie zwiedzając inny kraj. Wakacje we własnym kraju mogą już naprawdę okazać się wyłącznie dla bardziej zamożnych. Choć kto spędzał urlop w tym roku w sierpniu doskonale wie, że lepiej udać się do innego kraju. Wydawanie dużej sumy za oglądanie deszczu nie jest niczym przyjemnym.

Cały czas paliwo drożeje’

Kto przełożył wakacje nad polskim morzem na wrzesień zapłacimy nieco więcej niż 32 złote do każdego tysiące. Paliwo we wrześniu choć miało być tańsze, dalej drożeje. Zwłaszcza olej napędowy notuje coraz większe skoki cenowe niż benzyna. Zwycięzcami tegorocznych wakacji mogą poczuć się osoby, które wyjechały na urlop w czerwcu. Wtedy nie tylko paliwo było tańsze, ale i pogoda zdecydowanie lepsza.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak dobrze przekalkulować kolejne wakacje. Zwłaszcza wziać pod uwagę paliwo i to ile chcemy jeździć będąc już na południu Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News