Paliwo w Polsce coraz mniej opłacalne. Wkurzają się nawet Niemcy, którzy mieli tutaj eldorado

Paliwo w Polsce coraz mniej opłacalne. Wkurzają się nawet Niemcy, którzy mieli tutaj eldorado

mandat policja taryfikator prawo jazdy kontrola drogowa

Podaj dalej

Czy w Polsce jest drogie paliwo? Tak! I widzą to już nawet niemieccy obywatele, którzy już mało chętnie przekraczają granicę, aby u nas zatankować. Korzystne jest to już tylko dla tych osób, które mieszkają naprawdę blisko polskiej granicy. Argumentem nie jest zrobienie u nas w kraju po drodze nawet zakupów. Powód? Ceny stają się porównywalne.

Paliwo drogie, jedzenie drogie, a do tego te zarobki

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – syda_productions

To, że Niemiec płacze, bo przyjazd do Polski staje się coraz mniej opłacalny to nie masz problem. Problemem dla nas jest jednak to, że ceny u nas w kraju zaczynają być podobne do tych, jakie mają nasi sąsiedzi. Tyle tylko, że tam najniższa krajowa to niemal 2 tysiące złotych euro brutto, a u nas niecałe 3500 złotych brutto. Nie stać nas zatem na tyle rzeczy, na ile stać Niemców za najniższe wynagrodzenie.

To doskonale pokazuje i obrazuje problem z jakim obecnie musimy się mierzyć wszyscy. Skoro obywatele Niemiec mówią już, że stajemy się dla nich nieopłacalnym krajem, od razu zapala się czerwona żarówka z sygnałem, że jest źle. A niestety wciąż na horyzoncie widać podwyżki, o czym od nowego roku alarmują branżowe media. Chodzi głównie o produkty spożywcze, które jak wiadomo dotyczą nas wszystkich.

Największe obawy jednak wciąż wzbudza paliwo, bowiem jak wiadomo pcha ono za sobą dalsze konsekwencje. Mowa o samych podwyżkach wszystkich produktów w sklepie, gdyż jak wiadomo to klient pokrywa koszty transportu. Dlatego tak ważne jest to, aby benzyna, a zwłaszcza diesel nie drożał. Niestety po ostatniej ”obniżce” cena znów zaczyna iść w górę.

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – Kristin

Oby Polacy nie zaczęli jeździć do Niemców

Największym paradoksem byłoby to, gdybyśmy to my musieli jeździć na terytorium Niemiec po to, aby tankować tam paliwo. Byłoby to już kuriozum, które ciężko byłoby pojąć wielu osobom. Takiej sytuacji jednak nie powinno być, nawet patrząc na paradoksy jakie mają miejsce w naszym kraju. Różnice wciąż pozostają dość wyraźne, choć już nie tak opłacalne.

paliwo dystrybutor
fot. freepik.com – atlascompany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News