Paliwo staje się coraz większym problemem. Wystosowano apel o pomoc

Paliwo staje się coraz większym problemem. Wystosowano apel o pomoc

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Paliwo zaczyna stawać się produktem, którego niestety zaczyna brakować. Z tego też powodu poczyniono starania, aby zapobiec problemom, jeżeli chodzi o diesel i benzynę w dostawach. Unia Europejska ma wyjść z pomocą dla Ukrainy także pod tym względem. Wszystko po to, aby kraj mógł normalnie funkcjonować po przeprowadzonych w ostatnim czasie atakach.

Paliwo potrzebne na już

paliwo-bez-podatku-wraca-do-lask
fot. freepik

– Rozmawialiśmy o przezwyciężeniu niedoboru paliwa, który powstał po tym, jak rosyjskie rakiety zniszczyły naszą rafinerię w Krzemieńczuku i bazy produktów naftowych w całym kraju – powiedział prezydent Ukrainy. – Robimy wszystko, aby mimo deficytu budżetowego i celowego niszczenia naszej gospodarki przez armię rosyjską państwo wywiązywało się ze wszystkich zobowiązań społecznych – dodał.

Ukraina zaczyna zmagać się z niedoborem paliwa, które doskwiera coraz bardziej. Dlatego też zdecydowano się, aby wystosować specjalny apel. Unia Europejska nie pozostanie bierna na te słowa i zapowiedziała już, że odpowiednio pomoże. Żeby kraj mógł dalej w miarę możliwości normalnie funkcjonować, trzeba jak najszybciej uzupełnić braki.

Po przeprowadzonych atakach ze strony Rosji na kluczowe miejsca w kwestii dostarczania paliw powstał duży problem. W niektórych rejonach zaczyna być widać braki diesla i benzyny, przez co dana społeczność nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zwłaszcza w obliczu wojny i ryzyka,

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Pomoc zapowiedziała także Polska

– Mówimy o wsparciu Ukrainy i Ukraińców w walce, ale musimy także wybiegać do przodu i rozmawiać o tym, jak ta współpraca powinna wyglądać w przyszłości. Mam nadzieję, że już wkrótce po zakończeniu wojny państwo ukraińskie będzie potrzebowało dostaw i wsparcia w odbudowie infrastruktury energetycznej i paliwowej. Te kwestie są również obiektem rozmów, ale także naszych myśli i naszych planów, jakie już robimy, aby móc w odpowiednim czasie rządowi Ukrainy przedstawić ofertę – powiedział Jacek Sasin.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News