Paliwo na stacjach dalej drożeje. Benzyna z nowym rekordem, a diesel? To dopiero niespodzianka

Paliwo na stacjach dalej drożeje. Benzyna z nowym rekordem, a diesel? To dopiero niespodzianka

paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Poniedziałek pokazuje w jakim kierunku dalej zmierza paliwo. Ceny hurtowe za diesel i za benzynę po weekendzie dalej pną się w górę. To oznacza tylko tyle, że z dnia na dzień za oba paliwa kierowcy będą płacili coraz więcej. Na razie wzrosty można uznać niejako za ”symboliczne”, ale wiele wskazuje na to, że to kolejna cisza przed burzą.

Paliwo nie przestaje drożeć

paliwo-bez-podatku-wraca-do-lask
fot. freepik

Najnowsze dane średnich cen za diesel i benzynę pokazują, że wykres dalej idzie w górę. Diesel przez weekend zdrożał o dwa grosze, a benzyna o trzy grosze. To przekłada się na to, iż za 95-tkę nie powinniśmy płacić mniej niż 7,32 zł/l, a za olej napędowy 7,19 zł/l. Trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o cenach bez marży, bowiem tą każda stacja paliw może doliczyć wedle własnego uznania.

Paliwo kosztuje z tygodnia na tydzień coraz więcej, a najbliższe siedem dni ma przynieść kolejne duże wzrosty. Najbardziej zmiana w cenach odczuwana jest w beznynie, która bije swoje historyczne rekordy. Każda podwyżka sprawia, że jesteśmy świadkami nowej najwyższej ceny w historii naszego kraju. Kierowcy przeżywają na pewno niemały szok, bo miesiąc temu płacili złotówkę mniej.

Jeszcze nie tak dawno można było żywić się nadzieją, że paliwa w końcu będą tańsze. Niestety życie pokazuje, że taki trend szybko nie nastąpi, a jeżeli ma miejsce, jest po prostu chwilowy. Tendencja niezmiennie pozostaje wzrostowa i tak będzie jeszcze bardzo długo. W tym roku na pewno nie ma co liczyć na to, że zatankujemy w korzystnej cenie. A na pewno takiej nawiązującej do ”starych cen”.

paliwo-tankowanie-zbiornik
fot. freepik

Unia Europejska dokręci ceny paliw

Wciąż niepokojąca jest sytuacja związana z ropą na świecie. Na razie jej cena oscyluje w okolicach 110 dolarów, ale lada moment może być znacznie większa. Wszyscy czekają na ogłoszenie decyzji Unii Europejskiej o embargo na rosyjską ropę. Informacja ta ma doprowadzić do dynamicznego wzrostu wartości surowca.

A rozmowy na ten temat odbywają się w poniedziałek i już nawet w ten dzień bądź we wtorek rano, może dojść do przełomu. Unia Europejska swoją decyzją sprawi, że paliwo stanie się znacznie droższe. Wyjścia jednak nie ma, bowiem jak mówią wsyscy, to swego rodzaju cena potencjalnego pokoju na świecie. Wszystko po to, aby Rosja nie zarabiała i stała się marginalnym krajem na świecie.

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News