Oto sprawdzony sposób na tańsze ubezpieczenie OC. Kierowcy płacą blisko 25 procent mniej za polisę

Oto sprawdzony sposób na tańsze ubezpieczenie OC. Kierowcy płacą blisko 25 procent mniej za polisę

ubezpieczenie oc polisa

Podaj dalej

Ubezpieczenie OC dla kierowcy to coroczny wydatek z którym musi się liczyć. Nic więcej dziwnego, że wszyscy szukają takiej firmy, która oferuje najtańszą coroczną składkę za polisę. Obecnie nawet specjalnie nie musimy robić sami, bowiem wystarczy raz wypełnić dowolną porównywarkę i co roku ktoś sam poinformuje nas, gdzie teraz najkorzystniej. Co jednak możemy zrobić sami, aby płatność była jeszcze niższa?

Jest sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Ubezpieczając samochód często możemy odnieść wrażenie, że niektóre pytania są dziwne, a wręcz niepotrzebne. Okazuje się jednak, że pełnią one bardzo istotną rolę w kontekście tego, ile zapłacimy za coroczną polisę. Jednym z ważniejszych czynników jest tak naprawdę to, gdzie mieszkamy i w jaki sposób przechowujemy samochód w godzinach, gdy go nie używamy.

Dokładnie przeanalizowała to porównywarka Ubea, która wyliczyła statystycznemu Polakowi cenę za ubezpieczenie OC. Wnioski są bardzo ciekawe, gdyż za główne kryterium przyjęto właśnie miejsce zamieszkania takiej osoby. Mianowicie czy na co dzień żyje w jednej z dużych aglomeracji, czy tuż obok niej, w mniejszej miejscowości.  Jak się okazuje różnica w tym przypadku była dość znacząca.

Aglomeracja warszawska

Warszawa

483 zł

Legionowo

444 zł

Otwock

431 zł

Piaseczno

442 zł

Aglomeracja krakowska

Kraków

440 zł

Olkusz

377 zł

Skawina

411 zł

Wieliczka

396 zł

Aglomeracja trójmiejska

Gdańsk

498 zł

Gdynia

466 zł

Rumia

423 zł

Tczew

407 zł

Aglomeracja wrocławska

Wrocław

522 zł

Oleśnica

396 zł

Oława

413 zł

Aglomeracja poznańska

Poznań

454 zł

Swarzędz

415 zł

Luboń

446 zł

Większe miasto, większa cena za ubezpieczenie OC

Wnioski z analiz Ubea są jedne – im większe miasto, tym większa cena za ubezpieczenie OC. Jak widać ta sama osoba z tym samym samochodem, mieszkając we Wrocławiu zapłaci 522 zł za polisę, a w innym 377 złotych. Z kolei mieszkając tuż obok wielkiego miasta, także można liczyć, że mniej zapłacimy niż mieszkając w dużej aglomeracji.

Oczywiście przeprowadzać się z tego powodu nikt nie będzie, ale jakby nie patrzeć dla tańszej polisy jest to rozwiązanie. Osoby, które mają możliwość podania adresu z mniejszej miejscowości powinny to robić. Wówczas zawsze zaoszczędzą kilkadziesiąt, a może nawet i kilkaset złotych. Wiele zależy od tego, jaki mamy samochód i jaka jest jego średnia wartość ubezpieczenia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News