Oto nowy dodatek na stałe dla milionów Polaków! Duża kwota pieniężna będzie trafiała do wszystkich już na stałe

Oto nowy dodatek na stałe dla milionów Polaków! Duża kwota pieniężna będzie trafiała do wszystkich już na stałe

nowy dodatek swiadczenie

Podaj dalej

Rządowe strony potwierdzają, że będzie nowy dodatek finansowy dla milionów osób w naszym kraju. To, że ustawa wejdzie w życie nikt nie powinien mieć wątpliwości, bowiem mówi się o niej już od bardzo dawana. Teraz jednak pracę nad nią poszły mocno do przodu i są już na etapie konsultacji. To oznacza, że tak naprawdę na ostatniej prostej przed wejściem w życie.

Nowy dodatek dla emerytów i rencistów

dodatek wniosek swiadczenie
fot. freepik

Emeryci oraz renciści będą mogli już na stałe otrzymywać dodatek w postaci 14. emerytury. Tego chce rząd, bo i też to obiecałem wszystkim seniorom. A słowa chce dotrzymać i zrobić to jeszcze przed zbliżającymi się wyborami. Tym bardziej, że jest to główny elektorat aktualnie rządzącej partii. Niebawem słynna ”czternastka” stanie się już faktem i wszyscy będą otrzymywali ją każdego roku.

„Dla polityki społecznej państwa istotna jest ochrona seniorów przed ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Podejmowane przez Rząd działania ukierunkowane są na poprawę sytuacji finansowej emerytów i rencistów, w tym w szczególności najuboższych świadczeniobiorców. Stąd też Rząd proponuje od 2023 r. wprowadzenie corocznej wypłaty 14. emerytury, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku 13. emerytury” – napisali autorzy projektu w uzasadnieniu.

Pieniądze, które otrzymają seniorzy będą dość pokaźne. Będzie to kwota najniższej emerytury, obowiązującej od dnia 1 marca roku, w którym wypłacane jest kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. Tak jak było to w tym roku tak i będzie to zawsze – kto otrzymuje nieco wyższą emeryturę czy rentę, dostanie po prostu wyrównanie względem złotówka do złotówki. Zysk zatem i tak będzie duży.

dodatek dla seniorów sołtysów
Freepik.com

50 złotych i nie mniej

Wiadomo, że świadczenie będzie wypłacana w kwocie nie mniejszej niż 50 złotych. Kiedy będzie dokładnie wypłacana ”czternastka” będzie wiadomo zawsze pod koniec roku poprzedzającego wypłatę. Wiadomo jednak, że będzie wypłacana razem z danym świadczeniem w danym miesiącu. Jednorazowo wpłynie zatem na konto znacząco większa suma.

Warto zaznaczyć, że nowy dodatek nie wpłynie na inne świadczenia, które otrzymuje się np. z Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej. Dlatego też nikt nie powinien mieć obaw, że większy przypływ gotówki w danym miesiącu sprawi, że straci się inne pieniądze. Niebawem powinniśmy poznać wszystkie szczegóły związane z tym co czeka seniorów.

dodatek dla malzenstw
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News