Oto najlepsze samochody bez usterek. Pewny zakup auta używanego w młodym i starym wieku

Oto najlepsze samochody bez usterek. Pewny zakup auta używanego w młodym i starym wieku

diesel uzywane samochody

Podaj dalej

Jakie są najlepsze samochody używane zarówno te młodsze, jak i te nieco starsze? Za najistotniejszy czynnik miary trzeba wziąć brak usterek, a więc samochody które się nie przesują. Kierowcom w końcu zależy na tym, aby kupić dobre auto, do którego nie trzeba dokładać pieniędzy. Jeżeli też to dla was istotne, to zapoznajcie się z tymi modelami.

Bezawaryjne samochody

Opublikowany raport awaryjności TUV pokazuje jedno – najlepsze samochody to SUV-y z klasy premium albo sportowe samochody. TUW to  nic innego jak dane z przeglądów niemieckich samochodów, a więc rynku z którego najchętniej skupujemy używane pojazdy. Zestawienie pokazuje najlepsze samochody w wieku 2-3, 4-5, 6-7, 8-9 i 10-11 lat.

Jeżeli chodzi o najmniej usterkowy samochód z pierwszego przedziału jest to Mercedes GLC. Odsetek usterek wynosi zaledwie 1,5 procent. Sięgając po to auto mamy wręcz gwarancję, że szybko nie odwiedzi ono serwisu. W kolejnym przedziale, a więc 4-5 lat najlepiej wypadło Audi Q2 z odsetkiem usterek na poziomie 2,1 procent.

Idąc dalej mamy sportowe Porsche 911 991! Im starszy samochód tym oczywiste jest, że odsetek procentowy będzie większy, ale tutaj i tak liczba ta jest niewielka – 3,3 procent. Z kolei patrząc na samochody w wieku 8-9 lat tutaj liderem jest Audi TT II. I tutaj przeskok jest większy, bo aż do 7,7 procent. I uwaga! w przedziale 10-11 lat, także dominuje Audi TT II, a stan auto pogarsza się do 12,5 procent.

Auta drogie, ale za jakość się płaci

Oczywiście nie ma co się oszukiwać, ale mowa tutaj o samochodach z górnej półki. Co za tym idzie, ich cena też nie jest niska, a też nie wszystkie są przeznaczone pod daną grupę. Rodzina z dwójką dzieci raczej nie sięgnie po Porsche, co wydaje się zrozumiałe. Mimo wszystko warto wiedzieć co jest na topie, bo kto wie – może padnie wybór na jedno z takich aut.

Tutaj dochodzi też jeszcze jeden czynnik, mianowicie samochody stają się coraz droższe. Decydując się za zakup trzeba mieć na uwadze, że to wbrew pozorom nie najlepszy moment na taką inwestycję. Mimo wszystko i rynek musi funkcjonować, a więc auta nieustannie są cały czas sprzedawane i kupowane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News