Oto ceny paliw na początek września! Diesel, benzyna i LPG, czy na takie ceny czekaliśmy?

Oto ceny paliw na początek września! Diesel, benzyna i LPG, czy na takie ceny czekaliśmy?

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na koniec wakacji i obniżki ceny paliw. To już ostatni pełny tydzień sierpnia, bowiem w połowie kolejnego rozpoczyna się wrzesień. A zgodnie z tym co zapowiadali analitycy oraz eksperci, powinniśmy w końcu zobaczyć obniżki na stacjach paliw. Powinniśmy, ale już wiadomo, że oglądać ich nie będziemy. Diesel i benzyna wciąż pozostaje przy cenach, jakie mieliśmy.

Ceny paliw – po ile benzyna, diesel i LPG we wrześniu

diesel benzyna lpg ceny paliw

E-petrol.pl przygotował prognozy detalicznych cen paliw na przyszły tydzień. Niestety nie widać tutaj żadnych obniżek, a bardziej… podwyżki. Ruchy są jednak kosmetyczne, bowiem wahają się na poziomie jednego grosza. Będziemy mieć zatem do czynienia z sytuacją jaka tak naprawdę ma miejsce teraz, w mijającym tygodniu. Zasadne zatem wydaje się pytanie, gdzie te zapowiadane obniżki przez analityków, o których mogliśmy nie tak dawno słyszeć.

W przypadku benzyny 98 prognozowany jest wzrost o jeden grosz na litrze, natomiast jeżeli chodzi o 95-kę, tutaj cena spadnie o tę samą wartość. Z kolei olej napędowy będzie kosztował o jeden grosz więcej niż obecnie, a przy LPG nie powinno być żadnych zmian. Oczywiście to tylko przewidywania, które mają swoje widełki. Wiele zależy jak ceny paliw zostaną ułożone przez samych właścicieli stacji, czyli jaką narzucą marżę na produkt.

Choć w ostatnim czasie w hurcie można było nabyć taniej paliwa, to jednak nie przełożyło się to pod żadnym względem na ceny dla kierowców. Stacje wciąż sztywno od około miesiąca trzymają się tych samych cen i nikt nie chce popuścić. Pozostaje mieć zatem nadzieje, że większy skok niż jeden grosz zobaczymy bliżej połowy września. Stacje najwidoczniej wciąż żyją jeszcze wakacjami, o których większość Polaków przez nie najlepszą pogodę chciałaby zapomnieć.

Informacje ze świata nie napawają optymizmem

Cena ropy naftowej zmierza do największego tygodniowego wzrostu od blisko czterech miesięcy. Duże znaczenie w kwestii ceny za baryłkę może mieć najbliższe przemówienie prezesa banku centralnego. Podobnie zresztą jak spotkanie grupy OPEC+, która ma się spotkać po weekendzie. A warto wspomnieć, że w ostatnim czasie padła zgoda na dalsze zwiększanie podaży.

Mimo wszystko sytuacja na światowych rynkach i tak uważana jest za niestabilną, gdzie szybko mogą zmienić nastroje na giełdzie. To w efekcie może doprowadzić do szybkich skoków cen ropy. Niestety nie zawsze w dalszej perspektywie przekłada się jak widać na ceny paliw na stacjach. Do tego potrzebna jest większa stabilizacja.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News