Ograniczenia w poruszaniu się, a jazda samochodem. Czy można zostać ukaranym?

Ograniczenia w poruszaniu się, a jazda samochodem. Czy można zostać ukaranym?

Podaj dalej

24 marca zostało opublikowane rozporządzenie mówiące o ograniczeniach w poruszaniu się wszystkich osób w całej Polsce. Jak wygląda kwestia związana z przemieszczaniem się osób w samochodach?

We wspomnianym rozporządzeniu nie poruszono tej kwestii, a więc należy kierować się wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Można zatem spokojnie wsiąść do samochodu, udać się nim np. na zakupy czy do pracy.

Przepisy nie regulują tutaj nawet tego, aby udać się na spacer – chociażby z psem – w ustronne miejsce, aby chwilę odpocząć od czterech ścian. Należy to jednak robić odpowiedzialne i co najistotniejsze – ma to być indywidualne wyjście bądź gronie najbliższej rodziny z którą na co dzień przebywamy. Jeżeli umówimy się z osobami postronnymi (znajomi, dalsza rodzina, etc.) w danym miejscu, wówczas takie zachowanie jest podstawą do ukarania.

W samochodzie bezpiecznej

Bez wątpienia podróżowanie samochodem jest bezpieczniejsze, niż korzystanie w obecnej sytuacji z transportu publicznego. W rozporządzeniu nie jest nic napisane o maksymalnej ilości osób, które mogą przebywać w aucie. Warto jednak tego nie nadużywać i w ramach akcji ‚zostań w domu’ wyjścia ograniczyć do minimum – zwłaszcza grupowe.

Warto jednak pamiętać o tym, że samochód może być bezpieczny, lecz do czasu. W momencie, gdy jedna z osób potencjalnie jest zarażona, bardzo szybko może zarazić inne w trakcie podróży.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News