OFICJALNIE: Strefa Czystego Transportu nie w Polsce! Diesel, benzyna i LPG bez żadnych zakazów

OFICJALNIE: Strefa Czystego Transportu nie w Polsce! Diesel, benzyna i LPG bez żadnych zakazów

strefa czystego transportu

Podaj dalej

O tym, że Strefa Czystego Transportu powstanie w Polsce mówiło się od bardzo dawno. Raz po raz pojawiały się nowe informacje, które po prostu straszyły kierowcy. ”Duże miasta z zakazem silników spalinowych”, ”LPG też nigdzie nie wjedzie” – wszyscy doskonale pamiętamy te tytuł. W końcu sam rząd wysyłał do nas oficjalne informacje w tej kwestii. Aż w końcu partia rządząca powiedziała – pas!

Niechciana Strefa Czystego Transportu

Wszystko rozchodziło się w dużej mierze o czystość powietrza w największych aglomeracjach w Polsce. Wszędzie tak, gdzie ruch jest największy, wszędzie tam jakość powietrza pozostawia dużo do życzenia. Duże natężenie ruchu, korki i ogromna ilość samochodów na drogach, to ogromny problem dla lokalnych społeczności.

Problem tez miała raz na zawsze rozwiązać Strefa Czystego Transportu, którą wzorem innych krajów miała pojawić się w Polsce. Już od wielu miesiącu pojawiały się nowe pomysły, które z upływem czasu zmieniały się na lepsze i gorsze. Mimo wszystko nieustannie spotykały się one z krytyką. Powodem było wiele śmiesznych wykluczeń, że gdyby się tak głębiej zastanowić, każdy mógłby i tak wjechać w wyznaczone strefy.

Dzisiaj już wiadomo, że SCT nie będzie w naszym kraju. Pozostanie jedynie wolna ręka dla większych miast, które gdy będą chciały, będą mogły je wprowadzić. Nie ma co się jednak oszukiwać – nikt się na to nie zdecyduje. To byłby strzał w stopę dla rządzących w danym mieście, którzy wystawiliby się na ogromną krytykę. Pod tym względem nie da się wszystkim dogodzić i zrobić przepisy, które będą wszystkich zadowalać. Dlatego tak bardzo każdy boi się tego ruszać i woli pozostawić temat.

Problem z czasem sam zniknie

Prawda choć brutalna jest taka, że za kilka lat kłopot sam zacznie rok po roku znikać. A wszystko przez coraz większą ilość pojazdów elektrycznych. i zapewne z taką myślą zdecydowano się, że Strefa Czystego Transportu nie będzie obowiązywała. Po co robić sobie kłopoty ”na mieście”, skoro za jakiś czas wszystko rozwiąże się samo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News