Od dzisiaj tańsze LPG na stacjach paliw. Kierowcy tankując będąc sporo zaoszczędzali

Od dzisiaj tańsze LPG na stacjach paliw. Kierowcy tankując będąc sporo zaoszczędzali

Podaj dalej

Kierowcy którzy mieli już okazję wyjść z domu i przejechać obok stacji paliw, na pewno zwrócili uwagę na jedną rzecz. Zmieniła się cena za LPG, która stała się wraz z nowym miesiącem tańsza – a na pewno stać się powinna. To na pewno ucieszy posiadaczy instalacji gazowych w samochodach, a da do myślenia tym, którzy jeżdżą na benzynę i olej napędowy.

Cena za LPG idzie w dół

lpg tankowanie paliwo

Kierowcy którzy wybrali jeżdżenie na gaz dziś mają swój mały dzień triumfu. A wszystko za sprawą tego, że zgodnie z przepisami od dzisiaj w paliwie powinno znajdować się mniej propanu, a więc butanu. A więc droższego składnika będzie mniej, co musimy zauważyć w korzystniejszej cenie.

Większa ilość propanu zimą wynika z racji tego, aby nie doszło do sytuacji, że w trakcie dużych mrozów gaz będzie zamarzał. Obecnie więcej gazu lotnego nie jest już potrzebne, co doskonale widać za oknem. Patrząc na pogodę również nie przewidziane są już duże mrozy, jedynie bardzo niewielkie i chwilowo nocą.

Różnica w cenie na litr LPG nie będzie bardzo znaczna, ale na pewno zawsze budząca zadowolenie. W końcu zawsze lepiej dla nas i portfla jeżeli mamy wydać za coś mniej, niż więcej. A jeżeli ktoś naprawdę dużo podróżuje, to niewątpliwie poczuje bardziej różnice.

lpg tanie cena

Czas przerobić samochód na gaz?

Duża grupa kierowców decyduje się przerabiać samochód na gaz, a jeszcze większa wciąż się nad tym zastanawia. A tak naprawdę zastanawiać się nie ma zbytnio nad czym, jeżeli widzi się rosnące ceny za diesel i benzynę. W przypadku tych dwóch paliw nie ma już co liczyć na korzystne ceny. Ba! Tutaj za kilka miesięcy będziemy mogli naprawdę przeżyć szok cenowy.

Z LPG nigdy takiego problemu nie ma, bo nawet jeżeli drożeje to dochodzi maksymalnie do ceny przy jakiej krąży przez ostatnie tygodnie. Bo ta jest jedną z większych jaką w ostatnich latach wydawaliśmy na stacjach paliw tankując gaz.

tankowanie gaz lpg

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News