Od 6 marca zmiany w tankowaniu na stacjach. Za diesel, benzynę i LPG trzeba będzie przygotować zupełnie inne pieniądze

Od 6 marca zmiany w tankowaniu na stacjach. Za diesel, benzynę i LPG trzeba będzie przygotować zupełnie inne pieniądze

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Kierowcy powinni mieć na uwadze, że już od najbliższego tygodnia nastąpią zmiany na stacjach paliw. Mowa o tankowaniu, czyli rzeczy z którą mamy styczność bardzo często. Stawki za diesel, benzynę i LPG będą zupełnie inne niż obecnie. Ceny paliw mają to do siebie, że potrafią się zmieniają się często i jak wiadomo nie zawsze jest to z korzyścią dla nas.

Diesel, benzyna i LPG w nowych cenach od marca

benzyna diesel paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – vovashevchuk

Przed nami pierwszy pełny tydzień, jeżeli chodzi o tankowanie na stacjach paliw. Wiadomo już, że ceny ulegną zmianie względem tego, za ile tankujemy teraz. Czego można się spodziewać? Będzie drożej, ale na szczęście tylko nieznacznie drożej. W ostatnich dniach ceny hurtowe nieco poszły w górę i zobaczymy to już, gdy staniemy przed dystrybutorami paliwa.

Powodów do niepokoju jednak nie ma, bowiem różnice w cenie nie przekroczą nawet 10 groszy na początku tygodnia. Nie powinno być źle nawet w kolejnych dniach. Diesel i benzyna są nieco chwiejne w cenie, ale prawda jest taka, że wciąż praktycznie balansują na bardzo podobnym poziomie. Od wielu tygodnie nie ma oderwania się pewnych widełek cenowych, które stanowią granicę w dół i w górę.

Na światowych rynkach też niewiele się dzieje. Ropa Brent nieustannie utrzymuje się na poziomie około 85 dolarów, a sam dolar wrócił do poziomu ponad 4,40 zł. Nie można zatem spodziewać się ani niczego lepszego, ani niczego gorszego. Marzec wciąż będzie przebiegał płynnie z cenami paliw za diesel i benzynę, jakie widzimy teraz. Będą jedynie niewielkie zmiany, które nie wpłyną znacząco na końcową cenę.

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – Rawf8.com

W 2023 roku ceny będą utrzymywały się na podobnym bądź wyższym poziomie

Pierwszy kwartał tego roku zbliża się ku końcowi. Już teraz można stwierdzić, że był on niezwykle równy i spokojny dla kierowców. Oczywiście sama cena za diesel i benzynę nie była i nie jest rewelacyjna. Ale prawda jest taka, że stawka stała się akceptowalna, a także stała się wyznacznikiem tego, czy jest drogo, czy tanio.

A tak naprawdę drogo jest cały czas, patrząc na średnie ceny paliw. Benzyna jest na poziomie 6,69 zł/l, a olej napędowy 7,14 zł/l – kiedyś takie ceny byłyby nie do pomyślenia i nie do zaakceptowania. Prawda jest jednak taka, że inflacja dotyka nie tylko paliw, bo drogie jest wszystko co przychodzi nam kupić w każdym miejscu.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo podatki vat akcyza
fot. freepik.com – maxlupascu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News