Od 2 lutego kupujący piwo zapłacą dwa razy więcej. Kierowcy będą musieli bardzo ostrożnie wracać do domu

Od 2 lutego kupujący piwo zapłacą dwa razy więcej. Kierowcy będą musieli bardzo ostrożnie wracać do domu

piwo samochod cena

Podaj dalej

Ten kto lubi piwo musi przygotować się na większy wydatek przy kasie. Niemal zaraz na początku kolejnego miesiąca wzrośnie bowiem dwukrotnie kaucja za każdą butelkę – donosi portal DlaHandlu. Trzeba się zatem przygotować na to, że trzeba będzie zabrać ze sobą paragon i udać się po spożyciu ze zwrotem. Cena bowiem robi się już całkiem pokaźna.

Piwo droższe przez szkoło

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać
fot. pixabay

Żeby napić się piwa w butelce trzeba będzie zainwestować dodatkowo złotówkę do każdej butelki – takie zmiany wprowadza Grupa Żywiec. Oznacza to, że jeżeli ktoś chce kupić piwo np. za 3,50 zł, będzie musiał wydać 4,50 zł, a żeby odzyskać złotówkę dana osoba będzie musiała po wypiciu złotego trunku zgłosić się z butelką do sklepu.

Taki ruch wynika z tego, że wzrosła cena wyprodukowania szklanej butelki. Można zatem spodziewać się, że niebawem podobnie sytuacja będzie wyglądała u wszystkich producentów. O ile kwota 50 groszy niekoniecznie wszystkich zachęcała do oddawania butelek, o tyle złotówka już zdecydowanie bardziej działa na wyobraźnie.

Jak teraz zachowają się konsumenci? Ci którzy uwielbiają piwo w butelce zapewne będą dalej je kupowali, bowiem nie zrobi to dla nich większej różnicy. Butelki bowiem oddawali zawsze i dalej to będą robili. Bardziej z dystansem może do tego podejść grupa, która niekoniecznie lubi zwracać butelki do sklepów. Te osoby zdecydowanie częściej będą teraz kierować swój wzrok na puszki.

alkomat alkohol samochód zapłon silnik
fot. pixabay

Spadnie liczba pijanych kierowców?

Czy taka zmiana może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Trzeba mieć na uwadze, że zmiana podyktowana jest zupełnie innymi czynnikami. Osoby, które mają kupić alkohol i go wypić i tak zapewne to zrobią, bez względu na to ile będzie wynosiła kaucja. Tym bardziej, że mowa tutaj o osobach, które będzie stać zarówno na kaucję, jak i na samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News