Od 18 września nowy dodatek dla wszystkich Polaków. Wystarczy wejść na konto i zobaczyć ile jest pieniędzy

Od 18 września nowy dodatek dla wszystkich Polaków. Wystarczy wejść na konto i zobaczyć ile jest pieniędzy

dodatek pieniądze państwo rząd dopłata

Podaj dalej

Już lada dzień każdy Polak przekona się, że nowy dodatek to nie fikcja, a realne pieniądze na koncie. W dzisiejszych czasach ilość gotówki jaka pozostaje stanowi niezwykle istotną kwestię. Wszyscy szukają oszczędności, przez duże wydatki, jakie dotykają nas na każdym kroku. Dlatego wszędzie tam, gdzie jest możliwość oszczędzić, trzeba z tego korzystać. To najprostsza droga do tego, aby pieniądze się się nas lepiej trzymały.

Jako nowy dodatek?

dodatek pieniądze
fot. freepik.com

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o tym, jakie zawirowania panują na polskim rynku cen paliw. Jest po prostu niezrozumiale tanio, a do tego olej napędowy i benzyna dalej tanieją. Najnowsze zestawienia pokazują, że od przyszłego tygodnia na stacjach ceny będą jeszcze niższe niż były. To oczywiście dla kierowców bardzo dobra wiadomość. To taki cichy darmowy dodatek, pozwalający zaoszczędzić. Nieoficjalnie mówi się, że to taki przedwyborczy prezent od rządu.

Warto cieszyć się chwilą i tankować. To bardzo dobra okazja dla kierowców jeżdżących na LPG, aby przed okresem jesienno-zimowym napełnili bak ”pod korek”. Lepszej ceny może już bowiem bardzo długo nie być. Widać  to m.in po cenie ropy, która jest najwyższa od blisko roku. Do tego dochodzą również kwestie związane z decyzjami OPEC+ i sam fakt, że nadchodzi sezon zimowy, a więc większe zapotrzebowanie na energię.

Ceny paliw od przyszłego tygodnia powinny oscylować w granicach 6 złotych. Na niektórych stacjach będą nawet lekko poniżej tego progu, lecz na większości zapewne powyżej. Widząc jak kształtuje się obecnie cena ropy, mało kto chce tak wyraźnie obniżać koszty na paliw. Wszyscy mają świadomość, jak cena tankowania paliwa lada moment wystrzeli. Przy wartości sięgającej blisko 95 dolarów za baryłkę nie ma innej możliwości.

dodatek pieniadze oplata
X/Sejm.gov

Ile zaoszczędzimy?

W drugiej połowie września tankowanie może być tańsze nawet niż w wakacje. A to dobra okazja do tego, aby realnie przyoszczędzić. Największe ”zyski” będą mieli oczywiście ci kierowcy, którzy jeżdżą najwięcej. Ich dodatek przekroczy nie tylko kilkadziesiąt złotych, ale nawet kilkaset! Takie kwoty będą już widoczne na koncie i będzie to po prostu realna oszczędność.

Warto jednak pamiętać o jednym – to jest tylko chwilowy piękny sen. Tak jak wspomnieliśmy, cena ropy na giełdzie jest rekordowo droga i za moment tendencja może się znacząco odwrócić. Będziemy mieli do czynienia z rekordowymi cenami zapewne także i na stacjach paliw. Wystarczy, że skończą się wybory i piękny tendencja zapewne zacznie się odwracać. Warto się temu przyglądać i obserwować, aby móc szybko reagować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News