Od 1 lutego tankowanie będzie pod okiem policji! Wszystko przez niską cenę za diesel i benzynę

Od 1 lutego tankowanie będzie pod okiem policji! Wszystko przez niską cenę za diesel i benzynę

diesel policja stacja paliw

Podaj dalej

Diesel i benzyna już od kolejnego miesiąca będą w Polsce bardzo tanie. Ich cena ma oscylować w okolicach 5 złotych, a więc patrząc na to ile powinniśmy płacić naprawdę jest to dużo taniej. Ale taniej nie tylko dla osób mieszkających w naszym kraju, ale również naszych sąsiadów. To sprawia, że spodziewać się turystyki paliwowej.

Policja będzie kontrolować jak tankowany jest diesel i benzyna

kierowcy tankują na stacjach paliw

Policja z Niemiec już poinformowała, że będzie bacznie przyglądać się wycieczkom obywateli Niemiec do Polski po paliwo. Oczywiście wyjazd po samo zatankowanie paliwa nie jest żadnym przestępstwem. Chodzi po prostu o to, czy ktoś z tym nie przesadza. Dokładniej mówiąc nie robi zbyt dużych zapasów, które zwozi następnie do kraju.

Pomijamy już wątek handlu, bowiem musiałyby być to naprawdę duże ilości. Chodzi bardziej o kwestie bezpieczeństwa. W samochodzie można przewozić tylko odpowiednią ilość dodatkowego paliwa, co regulują przepisy. Nie można zatem na full tankować, do czego się tylko da, a następnie przewozić w takiej formie diesel czy benzynę.

Dlatego też funkcjonariusze będą sprawdzać, czy ktoś po prostu nie przesadza chcąc oszczędzić jeszcze bardziej. A takich przypadków na pewno nie będzie brakowało, bowiem już przy obecnej różnicy w cenie widać tego typu patologiczne zachowania niektórych osób. Może to doprowadzić do niezwykle niebezpiecznej sytuacji – i to nie tylko na drodze.

tarfyikator mandatow policja

Kilometrowe korki

Żeby zatankować tanio paliwo pod granicą naprawdę trzeba odstać swoje. Trudno znaleźć moment, w którym można spotkać mniej pojazdów przed dystrybutorami. Dziennik „Ostsee-Zeitung” informował już w tym roku, że droga do Świnoujścia na wyspie Uznam była owiana kilometrowymi korkami.

„Polski rząd ogłosił, że od 1 lutego tymczasowo obniży podatek na olej napędowy i benzyny z 23 do 8 proc. Może to sprawić, że litr benzyny będzie tańszy o 15 centów. Środek ten ma na celu odciążenie obywateli Polski od skutków inflacji” – informowała swoich obywateli z kolei agencja dpa.

tankowanie stacja diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News