Od 1 kwietnia na konto 7 milionów Polaków wpłyną duże pieniądze. Niektórzy będą mogli wydać je już nawet na wielkanocne święta

Od 1 kwietnia na konto 7 milionów Polaków wpłyną duże pieniądze. Niektórzy będą mogli wydać je już nawet na wielkanocne święta

doplaty juz nie na węgiel

Podaj dalej

Już za kilkanaście dni duże pieniądze zaczną wpływać na konta milionów Polaków. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że już w pierwszym tygodniu kwietnia pierwsze osoby otrzymają wpływy na swoje konto. Oznacza to, że spora część osób będzie mogła bardziej zaszaleć przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, jeżeli chodzi o zakupy.

Pieniądze w drodze. Duże wsparcie w trudnych czasach

polacy nie unikna podatku od wynajmu
fot. freepik

Marlena Maląg poinformowała, że już praktycznie od 1 kwietnia rozpocznie się wypłata tzw. trzynastek. Większość osób otrzyma je wraz z należną emeryturą czy rentą za dany miesiąc. Warto wiedzieć, że z dodatkowych pieniędzy nie są dokonywane potrącenia i egzekucje, ani też kwota ta nie jest wliczana do dochodu.

Z informacji jakie przedstawiło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wiadomo, że świadczenia będą wpłacane 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. I tak do momentu aż wszystkie należne osoby otrzymają pieniądze. Jak widać po datach część osób może liczyć na to, że jeszcze przed świętami Wielkanocnymi otrzyma wpływ na konto.

Emeryci i renciści w ostatnim czasie nieco poprawią swoją sytuację finansową. Warto wspomnieć, że kończą się powoli wypłaty pierwszych zwaloryzowanych świadczeń. W dobie inflacji to na pewno bardzo ważne wsparcie dla wielu milionów starszych osób, którym ledwie wystarcza pieniędzy z miesiąca na miesiąc. Pokazują to inne dane, które jasno mówią, że wiek emerytalny to jedno, ale po nim i tak pracuje bardzo duża grupa osób. Liczba ta z roku na rok rośnie i obecnie wynosi 826 tysięcy! Niskie świadczenia sprawiają, że dalsza praca pozostaje nieunikniona.

rzad pieniadze samochod
fot. gov.pl

Emerytura to już fikcja, a co dalej?

Odkładanie na emeryturę wydaje się całkowicie bezzasadne patrząc na wysokość świadczeń. Gdyby emerytura była godna to te blisko milion osób mogłoby nie chodzić do pracy, a np. wypoczywać czy pomagać zajmować się wnukami. Tak jednak nie jest już teraz, a wiadomo, że to młodsze pokolenie będzie miało jeszcze gorzej. Na stare lata zamiast np. podróżować po świecie, trzeba będzie walczyć na rynku pracy o miejsce.

Prognozy od dawna pokazują, że osoby mające dziś 40 lat i mniej czeka naprawdę duży kłopot z emeryturami. Nic więc dziwnego, że rząd zamierza opodatkować w pełni nawet umowy zlecenie, bo wie w jakim kierunku to zmierza. Pieniądze otrzymane na stare lata mogą nie wystarczyć nawet na opłacenie rachunków. Bo opłaty idą znacznie szybciej w górę, niż w górę idą wypłaty, czy inflacja.

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News