Nowy sposób złodziei. Kradną samochód na koronawirusa

Nowy sposób złodziei. Kradną samochód na koronawirusa

Podaj dalej

Policja apeluje, żeby właściciele samochodów wykazali się jeszcze większą czujnością niż zwykle. Chodzi mianowicie o złodziei, którzy w ostatnim czasie bardziej się uaktywnili. Bez wątpienia panująca pandemia koronawirusa im sprzyja.

Złodzieje mogą teraz tak naprawdę legalnie chodzić z zakrytą twarzą i w rękawiczkach, które nie pozostawiają żadnych śladów. Bez wątpienia taka sytuacja sprawia, że przestępcy mogą czuć się bardziej bezkarni i znacznie łatwiej robić im ”podchody” do samochodów.

W ostatnich dniach funkcjonariusze dokonali kilku zatrzymań osób, które weszły w posiadanie nie swojego auta. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Gdańsku, Warszawie i Kielcach. Każda kradzież wyglądała bardzo podobnie, a więc złodzieje byli zabezpieczeni przed… koronawirusem.

Przerwali kwarantannę, żeby pojechać kupić samochód. Grozi im 30 tys. zł grzywny

Funkcjonariusze w ostatnich dniach w większości są oddelegowani do innych zadań. Zwłaszcza kontrolują osoby, które powinny przebywać na kwarantannie. To zachęca nawet amatorów do tego, aby spróbować swoich sił w kradzieży.

Policja przypomina, aby pamiętać o włączeniu wszystkich zabezpieczeń po opuszczeniu samochodu i zwróceniu większej uwagi na to, gdzie pozostawiamy samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News