Nowy program rządowy dla dzieci. Rekordowe pieniądze będą ogromnym wsparciem dla rodziców

Nowy program rządowy dla dzieci. Rekordowe pieniądze będą ogromnym wsparciem dla rodziców

dodatek macierzynski

Podaj dalej

Nieprzypadkowo program ten uważany jest za lepszy niż Rodzina 500+, Becikowe, itp. A wszystko dlatego, że rząd znacząco wzmocnił wsparcie finansowe, bowiem aż dwukrotnie. Dzięki temu Maluch Plus pozwoli na przyjęcie do żłobków znacznie większej ilości dzieci, a dokładnie około 100 tysięcy. Nic nie jest tak dużym wsparciem dla rodzica, jak właśnie pewne miejsce dla swojej pociechy w żłobku.

Program dla najmłodszych strzałem w dziesiątkę

dodatek dziecko becikowe
fot. freepik

Najnowsze wyniki naboru pokazują, że program Maluch Plus cieszy się ogromnym zainteresowaniem już na starcie. Wiadomo już, że w ramach naboru złożono ponad dwa tysiące wniosków o dofinansowanie. Te będzie dotyczyć utworzenia 87862 miejsc opieki w ponad 2800 instytucjach na terenie 1262 gmin.

Każde miejsce, czyli na każde dziecko, przyznano środki na funkcjonowanie przez 36 miesięcy w wysokości 836 złotych miesięcznie. Idea jest taka, aby program zapewniał możliwie jak największą ilość miejsc. W zasadzie rząd dąży do tego, aby żłobek był podstawą dla każdej rodziny. Nikt nie powinien za kilka lat obawiać się tego, czy dla jego dziecka znajdzie się miejsce w placówce.

Ministerstwo będzie zachęcać do tego, aby w gminach, gdzie jest deficyt sięgał po wsparcie. Po to jest ten program i po to są przeznaczone pieniądze, aby każde miasto w Polsce mogło z tego skorzystać. Docelowo najwięcej pieniędzy ma trafić tam, gdzie brakuje najwięcej żłobków. W tym celu też będą prowadzone prace w ministerstwie i samorządach.

dodatek rodzina dziecko
fot. freepik

Duża oszczędność dla rodziców

Dziecko, które ma pewne miejsce w żłobku to dla rodzica gwarancja tego, że może wrócić do pracy. Bardzo często okazuje się, że to właśnie brak opieki nad dzieckiem sprawia, że najczęściej matki pozostają w domach. To też koniec końców ma zły wpływ na gospodarkę. Z tego powodu też opozycja chce płacić 1500 złotych kobietą, które wrócą do pracy, aby mogły z tych pieniędzy pokryć opiekę.

Co się zmieni i o jakich programach usłyszymy jeszcze, przekonamy się z już niebawem. Partie będą przedstawiały swój program socjalny i pomysł na dzieci oraz rodziców. Dla wielu osób będzie to bardzo istotny punkt, który sprawi, że głos może powędrować w jedną bądź drugą stronę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News