Nowy program Maluch+ dla rodziców i dzieci. Duże pieniądze na wsparcie, a niebawem będą jeszcze większe

Nowy program Maluch+ dla rodziców i dzieci. Duże pieniądze na wsparcie, a niebawem będą jeszcze większe

program pieniadze wsparcie

Podaj dalej

Tak program i takie pieniądze zagwarantują rodzicom ogromny spokój w kwestii wychowania i rozwoju dziecka. To także większy spokój na patrzenie w przyszłość również dla ojców i matek, którzy ze znacznie większym spokojem będą mogli nakreślać dalsze programy. Maluch+ zostanie mocno dofinansowany przez Unię Europejską.  To sprawi, że problem miejsc w żłobkach zostanie w znacznym stopniu rozwiązany.

Program z mocnym wsparciem finansowym

swiadczenie malozenstwo 300
fot. freepik

Każdy rodzic doskonale wie, jak ”trudny” jest początek, gdy na świat przyjdzie dziecko. Gdy te jeszcze w pełni nie dorośnie, już kończy się okres macierzyński, a rodzina pozostaje przed trudnym dylematem – co robić dalej. Często decyzja o pozostaniu w domu i wychowywaniu dziecka podyktowana jest tym, że nie ma dla dziecka miejsca w żłobku. Dlatego też matka decyduje się na jego dalsze wychowywanie w domu.

Tym bardziej, że prywatne żłobki są bardzo drogie i wiele rodzin w Polsce na nie nie stać. Z pomocą idzie jednak program Maluch+, a więc zwiększenie ilości żłobków w kraju. Unia Europejska przeznaczyła właśnie na ten cel 3,7 mld złotych, dzięki czemu może powstać 100 tysięcy dodatkowych miejsc opieki dla dzieci do 3 lat.

Wiele rodziców nie będzie musiało się już martwić tym czy dziecko się dostanie i oczekiwać miejsca na długiej liście rezerwowej. Pieniędzy mogło być więcej, a dokładnie 5,5 mld złotych, lecz Polska wciąż nie wypełniła tzw. kamieni milowych, aby odblokować pieniądze z KPO. Nie jest jednak wykluczone to, że te pieniądze z czasem trafią do naszego kraju i będą mogły jeszcze mocniej wesprzeć rodziców.

nowe swiadczenie rodzina
fot. freepik

Dobry start w życie

Żłobek w dzisiejszych czasach stanowi niezwykle istotną funkcję w roli rodzica. Obecnie po okresie macierzyńskim wiele kobiet decyduje się od razu wrócić do pracy. Głównie z tego powodu, że ich pociecha znacznie lepiej się rozwija wśród rówieśników. Spędzając czas w domu z rodzicem czy dziadkami to tak nie wygląda. Wiedza w tej kwestii i świadomość poszła zdecydowanie do przodu w ostatnich latach.

Stary, lecz w nowym wydaniu finansowym program daje gwarancję, że bardzo duża grupa dzieci niebawem znajdzie swoje miejsce w żłobku. Dzięki temu również zyska samo państwo, bowiem matki wcześniej będą wracały do pracy. Warto również pamiętać o tym, że opozycja chce dodatkowo zapłacić rodzicom, którzy zdecydują się po okresie macierzyńskim dalej kontynuować pracę. Będzie to kwota w wysokości 1500 złotych do ukończenia trzeciego roku życia dziecka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News