Rząd wyciąga rękę do samotnych osób i da im dodatek dzięki któremu będą mogli lepiej wejść w dorosłe życie. To nowy program, który ma pomóc lepiej odnaleźć się w społeczeństwie i zniwelować pewne bariery. Samotność w tak młodym wieku nie jest niczym dobrym z punktu psychologicznego, dlatego też pieniądze mają pomóc w tym, aby stać się bardziej otwartym i towarzyskim.
Nietypowy dodatek od państwa

Samotność jest postrzegana negatywnie i często kojarzona z brakiem umiejętności nawiązywania relacji międzyludzkich. Także z problemami emocjonalnymi lub społecznymi. W takim przypadku osoby samotne mogą doświadczać stygmatyzacji lub izolacji ze strony otoczenia. Jednak w innych kulturach samotność jest bardziej akceptowana. Traktowana jest jako naturalny element dojrzewania, osobistej refleksji i rozwoju duchowego. W takim przypadku osoby samotne mogą być postrzegane bardzo pozytywnie. Odbierani są jako ludzie o wysokiej wrażliwości, zdolni do głębokiej introspekcji i samorozwoju.
W każdym razie, ważne jest, aby społeczeństwo zwracało uwagę na potrzeby młodych osób. Tych doświadczających samotności i oferowało wsparcie i zrozumienie, bez względu na to, jak jest ona postrzegana. Dobrze jest również zwracać uwagę na to, czy samotność nie jest wynikiem problemów emocjonalnych lub innych problemów, które mogą wymagać profesjonalnej pomocy.
Korea Południowa zdecydowała się wyciągnąć rękę do takich osób, jeżeli będą miały od 9 do 24 lat. Państwo ma przekazywać specjalny dodatek finansowy, który ma pomóc m.in. powrocie do szkoły lub znalezieniu pracy. To także będzie kluczowe w tym, aby dana osoba stała się bardziej otwarta i nie czuła barier społecznych. W kraju tym panuje bardzo duża depresja, którą wedle badań ma co czwarty obywatel. Rząd zamierza już walczyć z tym wśród najmłodszych, aby nowe pokolenie było bardziej dojrzałe i nastawione bpozytywniej do świata.

Jakie pieniądze można otrzymać?
Wedle tamtejszych źródeł ma to być kwota 500 dolarów, a więc niemałe. Warto jednak zauważyć, że w Korei Południowej jest wiele innych programów społecznych nastawionych na poprawę sytuacji. Mowa tutaj m.in. o dofinansowaniu opieki psychologicznej lub pieniądze na sfinansowanie wstępu na wydarzenia kulturalne.
Taki program na pewno nie jest tani dla rządu, ale niezwykle potrzeby, aby zaktywizować młode osoby do edukacji i pracy. Bo to właśnie te osoby w późniejszych latach zwrócą wszystko w podatkach i szeroko rozumianej gospodarce. Jeżeli ktoś się zamknie w domu i zamknie na świat, wówczas taki obywatel nic nie wniesie od siebie.