Nowy dodatek na wakacje w 2023 roku. Duże pieniądze na polski i zagraniczny wyjazd! Jak je otrzymać?

Nowy dodatek na wakacje w 2023 roku. Duże pieniądze na polski i zagraniczny wyjazd! Jak je otrzymać?

dodatek wakacje 2023

Podaj dalej

Nie trzeba odkładać pełnej puli pieniędzy na najbliższe wakacje, bowiem możesz otrzymać specjalny dodatek. A kwota wcale nie jest niska i można w znacznym stopniu wesprzeć tegoroczny wyjazd. Mało tego – pieniądze w rodzinie może otrzymać zarówno żona, jak i mąż. A to oznacza już bardzo często pokrycie znacznej sumy całego wydatku, na jaki oceniany jest wyjazd.

Jaki dodatek na wakacje w 2023 roku?

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

W Polsce bardzo wiele osób i rodzin otrzyma tzw. wczasy pod gruszą. Taki fundusz musi funkcjonować w zakładzie pracy, który zatrudnia minimum 50 osób. W każdej firmie taki dodatek posiada odrębny regulamin, ale z reguły są one do siebie bardzo podobne i znacząco nie odbiegają od siebie. Świadczenie to nic innego jak dopłata do urlopu wypoczynkowego, który jest w wypłacany przez pracodawcę po zapoznaniu się z indywidualną sytuacją materialną pracownika.

Oczywiście taki dodatek nie jest stricte przeznaczony na wakacje. Choć bierze się urlop – z reguły musi on trwać ciągiem dwa tygodnie – to pieniądze można przeznaczyć na inne cele. Najczęściej jednak polskie rodziny traktują to jako dodatek do wyjazdu. Tym samym pozwalają sobie na lepsze wakacje bądź mocno finansują go właśnie z takiego świadczenia.

Warto też dokładnie sprawdzić co oferuje dany zakład pracy. Bardzo często mylone są bowiem wczasy pod gruszą ze świadczeniem urlopowym. Choć dodatek jeden i drugi są sobie dość pokrewne, to jednak mogą być wypłacane na różnych zasadach. Koniec końców jednak każda osoba będzie zadowolona, bowiem na jej konto wpłynie nie mała kwota.

tanie paliwo wakacje
fot. freepik

Ile pieniędzy z wczasów pod gruszą w 2023 roku?

O tym kto i ile otrzyma pieniędzy decyduje kryterium dochodowe danego pracownika. Jest to miernik, który wskazuje nie tylko wysokość jaki będzie wynosił dodatek, ale również częstotliwość wypłat świadczenia! Oznacza to, że osoby o bardzo niskich dochodach na rodzinę mogą otrzymać pieniądze nie tylko raz w roku.

To taki mały bon turystyczny dla bardzo wielu pracowników w Polsce. Co ciekawe, bardzo często jest on niedoceniany i głośno się o nim nie mówi. Nie jest bowiem on tak populistyczny jak chociażby program rządowy, w którym wypłacało się 500 złotych na dziecko. A przecież bardzo często kwoty są znacznie wyższe od tej, niż oferował wspomniany bon.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News