Nowy dodatek i nowe programy! Matusz Morawiecki zapowiedział duże pieniądze od rządu dla Polaków

Nowy dodatek i nowe programy! Matusz Morawiecki zapowiedział duże pieniądze od rządu dla Polaków

dodatek program premier

Podaj dalej

Premier ogłosił znakomite informacje dla Polaków, którzy czekali na nowy dodatek i nowe programy rządowy. A wszystkie te z reguły oferują duże wsparcie finansowe dla potrzebujących i tych, którzy dopiero weszli w dorosłe życie zakładając rodzinę. Ze słów Mateusza Morawieckiego można wyczytać, że nie będzie to tylko jedna dobra informacja, a kilka.

Będzie kolejny dodatek dla rodzin – i nie tylok

dodatek dziecko becikowe
fot. freepik

– Obecnie mamy bardzo różne programy, które mamy w zamyśle dopiero do zaprezentowania w trakcie naszej kampanii wyborczej. Tak żeby nad różnymi elementami tej bardzo szeroko rozumianej polityki społecznej pracować – powiedział Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Słowa premiera oznaczają, że rząd faktycznie szykuje dobre informacje dla Polaków. Kampania wyborcza to na pewno gorący okres, w którym usłyszymy bardzo wiele obietnic. Te jednak najważniejsze będą tymi, z których rząd obowiązkowo musi się rozliczyć ze społeczeństwem. Tak było m.in. z programem Rodzina 500+. Dodatek w postaci bona turystycznego też okazał się niezwykle istotny.

Co przygotuje rząd teraz? Wiadomo już, że o waloryzacji 500+ nie ma mowy. Najprawdopodobniej rząd znów zdecyduje się na formę wsparcia w postaci bona na wakacje. To forma, która cieszy Polaków i której oczekują. W dodatku są wszystkie gotowe narzędzia w ZUS, aby na nowo móc to szybko wprowadzić.

dodatek wakacje 2023
fot. freepik

Co nowego zaoferuje rząd?

O ile kilka zmian jesteśmy w stanie przewidzieć bądź się ich domyślać, o tyle na pewno któreś nas zaskoczą. Pytanie tylko, czy będzie coś naprawdę rewelacyjnego i rewolucyjnego. Coś na miarę czegoś takiego, jak kilka lat temu 500+. Trudno jednak tego oczekiwać w dobie kryzysu, wysokich wydatków przez rząd i samego faktu, że nie będzie waloryzacji 500 złotych.

Bo to okazałoby się nie tylko najprostszym rozwiązaniem, ale również najbardziej skutecznym w przekazie. Tym samym można sobie niejako w głowie ustawić już to, gdzie będzie maksymalna poprzeczka finansowa całego ”rozdawnictwa pieniędzy”. Teraz premier wraz z rządem musi zadbać tylko o to, aby mądrze je rozdysponować i głośno.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News