Nowy dodatek dla małżeństw! Kilka tysięcy złotych dla par. Rząd już dał zielone światło do wypłat

Kolejny dodatek już w drodze, a tym razem z podarowanych pieniędzy od rządu będą cieszyć się małżonkowie z dużym stażem. Mają oni otrzymać nawet kilka tysięcy złotych jednorazowej ”nagrody” od państwa. Co ciekawe, pomysł popierany jest przez aktualnie rządzącą partię. Tyle tylko, że przed nami są wybory i teraz wiele może zależeć od ich wyniku. Warto jednak pamiętać, że inne partie też chcą wynagradzać długoletnie małżeństwa.

dodatek malzenstwo rzad
Podaj dalej

Jaki dodatek dla małżeństw?

nowy dodatek rodzina
fot. freepik

Nawet na kwotę 8 tysięcy złotych będą mogły liczyć małżeństwa, które wspólnie dożyją odpowiedniego wieku. Wynagrodzenie za staż ma jednak zaczynać się już od 5 tysięcy złotych. To bardzo dużo pieniędzy, jakie otrzymają pary cieszące się długim wspólnym pożyciem. To też ma pokazać, że warto wchodzić w związek małżeński i w nim trwać. Państwo bowiem w nieco odleglejszej przyszłości sowicie to wynagrodzi.

Małżonkowie z 50-letnim stażem otrzymają prezent w wysokości 5 tys. złotych. Co warto zauważyć, taki podarunek nie będzie jednorazowy, a pieniądze będzie można otrzymać za każdym razem, gdy osiągnie się dany pułap.  Kolejno będzie można liczyć na:

  • 60 lat – 6 tys
  • 65 lat – 6,5 tys
  • 70 lat – 7 tys
  • 75 lat – 7,5 tys
  • 80 lat – 8 tys

Co warto zauważyć, im ktoś wcześniej weźmie ślub, tym ma większe szanse na tego typu dodatek. Bo prawda jest taka, że para, która weźmie ślub w wieku 30 lat, musi dożyć wieku 80 lat. Koniec końców tak naprawdę mało kto będzie mógł liczyć w ogóle na jakikolwiek pieniądze. Mimo wszystko taka szansa realnie będzie istniała. Statystyki jednak są po stronie budżetu państwa pod każdym względem.

nowy dodatek małżeństwo
fot. freepik

Polacy chętniej będą szli przed ołtarz?

Małżeństwa w Polsce stają się coraz mniej modne, a i też modniejsze stają się rozwody. Statystycznie coraz więcej osób decyduje się na małżeństwo w coraz późniejszym wieku. Wynika to z tego, że żyjemy w kraju w którym ciężko ułożyć sobie życie w szybkim tempie i czegoś dorobić. Ludzie także odbiegają od tego, aby decydować się na ślub kościelny. To także przyczynia się do tego, że jest mniej dzieci i spada demografia.

Przyszłość zatem nie rysuje się w kolorowych barwach i widać, że czasy się zmieniają. Społeczeństwo żyje i chce żyć zupełnie inaczej, być bardziej wolnościowe. Choć państwo będzie wynagradzać pary, to jednak nieliczni będą mogli pochwalić się tym, że za taki ”wyczyn” otrzymali jakiekolwiek dodatkowe świadczenie.

Przeczytaj również