Nowy dodatek 5 000 złotych już trafia na konta polskich rodzin. Aż 8 mln gospodarstw domowych sięgnie po te pieniądze!

Nowy dodatek 5 000 złotych już trafia na konta polskich rodzin. Aż 8 mln gospodarstw domowych sięgnie po te pieniądze!

dodatek świadczenie pieniądze 500 plus program wzrost podwyżka

Podaj dalej

Bardzo duży zastrzyk gotówki z tytułu rosnących kosztów utrzymania, to nowy dodatek który już otrzymują Polacy. Tak duże wsparcie wypłacane będzie przez cały rok w trzech ratach, a łączna kwota sięgnie aż 5 000 złotych. To odpowiedź na rosnące koszty życia i wysoką inflację, która dotyka najbiedniejsze osoby, niemogące poradzić sobie w nowej rzeczywistości.

Dodatek pieniędzy odmieniający życie

dodatek pieniadze singiel
fot. freepik

Wielka Brytania przygotowała bardzo mocne wsparcie finansowe dla blisko 8 milionów gospodarstw domowych. Warto wspomnieć, że mowa tutaj o blisko milionie osób z Polski, z której znaczna część będzie mogła sięgnąć po te pieniądze. Pieniądze będą wysyłana na konta bankowe uprawnionych osób w trzech ratach w ciągu roku budżetowego.

Pierwsze płatności w wysokości 300 funtów już są wysyłane, a kto ich jeszcze jej nie otrzymał będzie to nie później niż do 17 maja tego roku. Na pieniądze mogą liczyć te osoby, które spełniają wymogi finansowe i korzystają ze świadczeń uzależnionych od dochodów. Rząd poszedł bardzo na rękę potrzebującym, bowiem aby otrzymać dodatek nie trzeba zupełnie nic robić. Pieniądze otrzymuje się automatycznie do osób, które się kwalifikują.

Taka pomoc ma trafiać do najbardziej potrzebujących także w kolejnych latach. Tak wynika ze słów słów tamtejszego ministra, który odpowiada za to świadczenie. W tym roku miliony osób otrzyma kolejne 300 funtów na jesień, a ostatnia transza ma być wypłacana wiosną 2024 roku. Wiele polskich rodzin mieszkających na wyspach otrzyma zatem 5 tysięcy złotych z tego tytułu.

dodatek pieniadze finanse
fot. freepik

Pieniądze otrzymają również emeryci i osoby niepełnosprawne

W ramach tego samego programu raz w roku będą wypłacane jeszcze dwa świadczenia. Dodatek w wysokości 150 funtów otrzyma wypłacony latem otrzyma osoba niepełnosprawna. Z kolei emeryci zimą mogą liczyć na wsparcie w wysokości 300 funtów. To jeden z ważniejszych programów społecznych, jaki wszedł w życie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Ile tak naprawdę polskich rodzin sięgnie po taką pomoc finansową? Zapewne całkowitej liczby możemy nigdy nie poznać. Wiadomo jednak, że statystycznie będzie to bardzo duża część z całych 8 milionów gospodarstw domowych, do jakich ma trafić ta pomoc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News