Nowy dodatek 2 500 złotych na osobę co roku! Najwięcej dla rodzin, ale również i samotnych matek

Nowy dodatek 2 500 złotych na osobę co roku! Najwięcej dla rodzin, ale również i samotnych matek

dodatek rodzina dzieci

Podaj dalej

To już pewne, że co roku praktycznie każdy Polak otrzyma dodatek w wysokości około 2500 złotych. Poinformował o tym wiceminister finansów, który podkreślił, że najwięcej skorzystają na tym rodziny. Można sobie niemal każdego roku doliczyć zatem taką kwotę, bowiem jest ona czymś, co będzie zasilało domowy budżet na dany rok. A pieniądze można odłożyć np. na wakacje lub inny cel.

Duży coroczny dodatek

dodatek rodzina swiadczenie
fot. freepik

Artur Soboń przekazał, że każdy podatnik otrzymał średnio 2 500 złotych zwrotu z podatku PIT. Najwięcej na zmianach, które doprowadziły do otrzymania takich pieniędzy są rodziny, łącznie z samotnymi matkami wychowującymi dzieci. We wcześniejszych latach wiele osób nie mogło liczyć na tak wysoki zwrot z podatku.

Pomogły zmiany, jakie w ostatnim czasie wprowadził rząd. I widać to właśnie gołym okiem po tym, jakie otrzymuje się zwroty z PIT. Wiele osób w tym roku przecierało oczy ze zdziwienia i nie dowierzało, że na ich konto wpłynie po kilka tysięcy złotych. Kiedy to lata wcześniej za takie samo rozliczenie było to znacznie, ale to znacznie mniej.

Ile tak naprawdę zostało więcej pieniędzy dla Polaków? Kwota robi wrażenie, bowiem jest to około 30 miliardów złotych. Tylko tak naprawdę więcej zostało wypłaconych więcej pieniędzy, niż w poprzednich latach. To duży i mocny zastrzyk gotówki dla bardzo wielu Polaków, którzy dzięki tym pieniądzom mogą sfinansować sobie różne plany.

rodzina pieniadze dodatek
fot. freepik

Gwarantowana kwota co roku

Dany zwrot w tym roku, jest gwarancją tego, że niemal identyczny będzie też w następnych latach. O ile oczywiście ktoś nagle nie zacznie więcej zarabiać i przekroczy dany próg. To jednak będą rzadkie i wyjątkowe sytuacje, więc taki dodatek finansowy jak w 2023 roku będzie również w kolejnym.

Największymi beneficjentami są rodziny, które sporo zyskały na zmianach. To także powinna być pewna forma zachęty do tego, aby dany związek sformalizować. Rozliczając się wspólnie można liczyć na znacznie większe pieniądze, jeżeli chodzi zwrot.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News