Nowy bon turystyczny na 2000 złotych? Ministerstwo Finansów da jeszcze więcej pieniędzy na wakacje

Nowy bon turystyczny na 2000 złotych? Ministerstwo Finansów da jeszcze więcej pieniędzy na wakacje

bon turystyczny ministerstwo

Podaj dalej

Kwota na jaką ma opiewać nowy bon turystyczny zrobi wrażenie na każdej rodzinie. Mowa bowiem o kwocie aż 2000 złotych, którą będzie można wydać na praktycznie dowolny wyjazd. Szczegóły wciąż są omawiane między ministerstwem sportu i turystyki a ministerstwem finansów. Nieoficjalnie wiadomo, że najnowszy pomysł faktycznie może zadowolić wielu Polaków.

Bon turystyczny na 2000 złotych

bon turystyczny 150
fot. freepik

Bardzo dużo w ostatnim czasie pojawia się informacji w kontekście tego, jak może wyglądać nowy bon turystyczny. Mówiło się już m.in. o tym, że może on dotyczyć lotów samolotem, a także samych zagranicznych wakacji. Biura podróży już zacierają ręce na ten pomysł. Choć można tylko się domyślać, że z tego powodu ceny poszłyby ”symbolicznie” w górę.

Przewijają się też przeróżne kwoty, jakie może otrzymać dana rodzina na dziecko. Było już 500 złotych, mówiło się o 1000 i 1500 złotych, a teraz na tapetę wyszła kwota 2000 złotych. I tak naprawdę nie można wykluczyć, że jest ona zupełnie niemożliwa. To właśnie z racji jej wysokości, dana rodzina będzie musiała zrezygnować w danym miesiącu z programu rodzina 500+.

Tutaj jednak wiele zależy od tego, ile jest dzieci w gospodarstwie domowym. Ma to być dość kluczowy czynnik względem tego, jaką kwotę osiągnie bon turystyczny. Bo ma to nie być stała kwota i jednakowa dla wszystkich. Dlatego też wartość 2000 złotych nie będzie jakimś zaskoczeniem, a sumą którą będzie można już otrzymać najprawdopodobniej przy dwójce dzieci!

bon turystyczny na dziecko świadczenie pieniądze
fot. freepik

W oczekiwaniu na informację

Jako, że został ogłoszony niedawno program 800+ rząd najprawdopodobniej nie chce wychodzić z kolejnymi ”fajerwerkami” przed szereg. Czeka na dobry moment, aż społeczeństwo zdąży się nacieszyć zmianami. Dopiero wtedy zostanie podana do publicznej informacji kolejna znakomita wiadomość dla wielu milionów Polaków o tym, jak będzie wyglądał nowy bon turystyczny.

A ten dość szybko ma być wprowadzony w życie, dlatego też czasu pozostało niewiele. Zapewne rząd szykuje się na to, aby ogłosić informację o nowym programie zaraz na początku czerwca. Dzień dziecka to na pewno dobra okazja do tego, aby uszczęśliwić nie tylko tych najmłodszych, ale również rodziców.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News