Nowe przepisy jazdy samochodem nocą. Kierowcy będą musieli to bezwzględnie zapamiętać

Nowe przepisy jazdy samochodem nocą. Kierowcy będą musieli to bezwzględnie zapamiętać

kierowcy jazda noca

Podaj dalej

Kierowcy nie mają ostatnio łatwego życia pod natłokiem nieustannych zmian w ich kierunku. Zdecydowanie większość jednak przyzna, że tutaj ciężko doszukiwać się w nich czegoś złego. Są one korzystne pod wieloma względami, a zwłaszcza tymi związanymi z bezpieczeństwem. I to zarówno kierującego, jak i pieszych.

Zmiany zasad jazdy w nocy

Wszyscy doskonale pamiętamy złotą regułę, że w nocy, a więc w godzinach od 23:00 do 5:00 można było jeździć o 10 km/h, więcej niż w pozostałej dobie. Tak naprawdę jednak większość osób zdawała sobie sprawę, że po mieście można jechać nie 60 km/h, a 70 km/h. Bo w końcu policja czy fotoradar te 10 kilometrów na liczniku więcej bagatelizuje.

Patrząc na Unię Europejską tylko w Polsce kierowcy mieli tego typu przyzwolenie. Wbrew pozorom miało one plusy i minusy, choć bardziej… to drugie. Choć ruch jest mniejszy zarówno na drogach, jak i w otoczeniu, to jednak taki przepis można było traktować jako ciche przyzwolenie na szaloną jazdę.

A jadąc już wspomniane 20 km/h więcej, zdecydowanie łatwiej sprwoadzić zagrożenie, niż jadąc równe 50km/h. Wszyscy muszą teraz pamiętać, że przez całą dobę obowiązuje tylko i wyłącznie 50 km/h i lepiej nie próbować dodawać sobie tej dyszki, bo policja będzie na to wyczulona.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News