Nowa tablica rejestracyjna dla kierowców. Wymiana może okazać się niezbędna w najbliższym czasie

Nowa tablica rejestracyjna dla kierowców. Wymiana może okazać się niezbędna w najbliższym czasie

Nowa tablica rejestracyjna dla kierowców. Wymiana może okazać się niezbędna w najbliższym czasie

Podaj dalej

Nowa tablica rejestracyjna w Polsce to temat niezwykle na czasie. Wprowadza ją coraz więcej miast, z prostej przyczyny – skończyły się wszelkiego rodzaju kombinacje jakie można było zastosować ze liter i liczb. Od kilku dni nie będzie już wydawanych tablic z początkiem PO, które przyznawane były w Poznaniu. Od teraz będzie PY.

Tablica rejestracyjna w nowym wydaniu

tablcia samochod rejestracja
fot. freepik

Nie tylko Poznań doświadczył takiej sytuacji przez te kilkanaście lat, od kiedy pojawiły się nowe tablice. Podobnie sytuacja wygląda w Krakowie czy Wrocławiu. Mowa zatem o dużych miastach, a więc można spodziewać się, że niebawem większe aglomeracje dołączą do tego zestawienia. Warto pamiętać, że pierwsze nowe tablice rejestracyjne zostały wydane w maju 2000 roku.

Potrzeba było zatem ponad 20 lat, aby zastosować wszelkiego rodzaju możliwe kombinacje. A tych było aż 1,23 mln sztuk. Po wprowadzeniu zmian teraz zapewne około 20 lat to będzie zbyt mało na to, aby doszło do kolejnych zmian na początku. To z racji zmian w przepisach, jakie niedawno weszły w życie.

Nie ma bowiem już obowiązku zakładania nowych tablic rejestracyjnych w trakcie rejestrowania samochodu. Nowy właściciel może przypisać sobie stare tablice, co daje mu dodatkową oszczędność. Oczywiście kto chce, ten może pokryć odpowiednią opłatę i wejść w posiadanie nowych tablic. A te z początku jak zawsze są hitem na drogach.

kierowca autostrada oszczędność paliwa
Freepik

Numeracja samochodu kluczowa dla wszystkich

Teraz najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z sytuacją, że numer będzie znikał wraz z pojazdem. Co za tym idzie żywotność tablic rejestracyjnych nieco się wydłuży w kontekście rozdawania ich. Można spodziewać się, że jakieś zmiany zajdą nie wcześniej niż za 50, a może nawet i więcej lat. Tyle tylko, że jak wówczas będzie wyglądała motoryzacja?

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News