Nigdy tego nie rób, gdy uruchomisz silnik diesla. Generuje to niewielki, lecz niepotrzebny koszt

Nigdy tego nie rób, gdy uruchomisz silnik diesla. Generuje to niewielki, lecz niepotrzebny koszt

Podaj dalej

Znaczna część kierowców w okresie mrozów popełnia błąd, który choć nie jest aż tak kosztowny, to jednak prowadzi do dyskomfortu. Bo przecież nikt nie lubi jeździć gdy widoczność staje się ograniczona i tak naprawdę niewiele możemy wówczas zdziałać. A tak dzieje się, gdy odpalimy silnik diesla bądź inną jednostkę napędową, a następnie włączymy wycieraczki.

Odpalaj silnik diesla z głową

mazy na szybie

Większość kierowców przyjmuje na klatę tego typu błąd. Wynika on po prostu z chęci jak najszybszego odśnieżenia szyb z pomocą płynu do spryskiwaczy. A wówczas nagłe oderwanie przymarzniętych piór wycieraczek od szyby prowadzi do ich zniszczenia. Wtedy nie spełniają już one swojej roli, a w efekcie końcowym obraz zza szyby wygląda jak na powyższym zdjęciu.

Można temu zaradzić na kilka sposobów i naprawdę generuje to niewiele więcej czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak posiadanie podręcznego płynu do spryskiwaczy, którym można spryskać szyby, a po chwili tradycyjnie zeskrobać szron.

Istnieje także możliwość włączenia nadmuchu na przednią szybę, a np. Ford pozwala włączyć ogrzewanie przedniej szyby. To niewątpliwie inne skuteczne metody, pozwalające uniknąć uszkodzenia wycieraczek. A gdy pióra w niej zawodzą dyskomfort jazdy rośnie z każdym kilometrem.

uruchamianie silnika wycieraczki

Może być jeszcze gorzej

O ile sama wycieraczek nie jest dość kosztowna, to jednak uruchamianie zamarzniętych wycieraczek może mieć drugie dno. W ten sposób możemy doprowadzić do uszkodzenia silniczka odpowiedzialnego za poruszanie ramionami. Wtedy już może czekać nas wizyta u mechanika i znacznie większy wydatek.

Niestety nawyk uruchamiania wycieraczek na zamarzniętej szybie jest czymś normalnym dla wielu kierowców. Wielu się już przekonało, że to nie jest najmądrzejszy ruch i zdecydowanie lepiej zastosować inną metodę niż tę najbardziej leniwą.

szyby samochodowe zima

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News